Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę, kupując auto z zagranicy?

Na co zwrócić uwagę, kupując auto z zagranicy?

Zakup samochodu z rynku wtórnego to niełatwe zadanie, które wymaga znajomości rynku motoryzacyjnego oraz wiele cierpliwości. Warto zainteresować się samochodami sprowadzanymi z zagranicy. Ciekawym rynkiem jest Belgia – oferowane tam auta cieszą się sporą popularnością ze względu na dobry stan techniczny i blacharski. Na co konkretnie zwrócić uwagę podczas zakupu tego typu pojazdu i kto może nam w tym pomóc?

Kompletna dokumentacja

W przypadku samochodów sprowadzonych z zagranicy niezwykle istotna jest dołączona do nich dokumentacja. Musi być kompletna, co oznacza szereg charakterystycznych dla danego kraju pochodzenia zaświadczeń. Dopiero właściwe ich przedstawienie w urzędzie daje możliwość zarejestrowania takiego auta w Polsce. Z tego względu warto zdecydować się na profesjonalną pomoc w sprowadzeniu samochodu z zagranicy. Zapewni ją m.in. firma Rent-Car Plus, która oferuje swoim klientom wiele aut pochodzących z rynku wtórnego.

Niezwykle istotna jest także cena samego pojazdu. Należy do niej nierzadko doliczyć bowiem opłaty dodatkowe, w tym w niektórych przypadkach konieczność sprowadzenia samochodu na lawecie. Jeśli auto jest sprawne i może wrócić na kołach do kraju, to do kosztów zakupu trzeba dodać też wydatki związane z paliwem. Cena samochodu powinna być przede wszystkim adekwatna do jego stanu oraz innych egzemplarzy znajdujących się na rynku wtórnym. Z tego względu dobrze jest zapewnić sobie pomoc osoby wykazującej sporą znajomość w branży motoryzacyjnej.

Stan techniczny

Pojazdy kupowane za granicą mogą posiadać wiele wad ukrytych, które trudno jest dostrzec na pierwszy rzut oka. Problemem może być oddalony, posługujący się obcym językiem serwis czy stacja obsługi, które nie będą w stanie wskazać żadnych awarii czy usterek. Dopiero doświadczony sprzedawca prowadzący np. komis aut używanych zauważy nieprawidłowości. Warto zapewnić sobie jego pomoc lub po prostu zdecydować się na zakup samochodu właśnie w komisie. Nierzadko bowiem można tam znaleźć pojazdy sprowadzone z zagranicy – przed wystawieniem ich na placu z pewnością zostały gruntownie przebadane pod każdym względem przez pracownika komisu.

Dobrze jest także zapoznać się z historią auta. Często do tego celu wykorzystywane jest specjalistyczne oprogramowanie bądź inne możliwości, którymi dysponują jedynie fachowcy w branży. Kupując auto z zagranicy, należy zatem zwrócić uwagę na wiele niezwykle istotnych elementów. Sprawdzonym rozwiązaniem jest zlecenie sprowadzenia takiego samochodu przez komis lub zakup zagranicznego pojazdu w takim właśnie miejscu. Gwarantuje to nie tylko jego dobry stan techniczny, ale też kompletność wszystkich najważniejszych dokumentów.

Opracowanie:
Częstochowa, Główna 24
tel. 698 941 654
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz