Materiał Partnera

Usługi spedycyjne – po czym poznać, że trafiliśmy na profesjonalistów?

Usługi spedycyjne – po czym poznać, że trafiliśmy na profesjonalistów?

Na rynku znajdziemy wiele firm, świadczących usługi spedycyjne. Jednak nie wszystkie są godne zaufania. Co należy wziąć pod uwagę, decydując się na współpracę z firmą spedycyjną? Jakie kryteria powinny być dla nas istotne? Jeżeli szukasz odpowiedzi na te pytania, trafiłeś w odpowiednie miejsce. Dowiedz się, po czym poznasz firmę, której warto powierzyć transport towarów.

Zanim zaczniesz szukać

Przed rozpoczęciem poszukiwań firmy spedycyjnej, warto określić potrzeby przedsiębiorstwa. Odpowiedzmy sobie na pytania, jaki towar będzie przewozić spedytor jak często i gdzie. Spisanie oczekiwań ułatwi firmie spedycyjnej sporządzenie dla nas dokładnej wyceny, a nam podjęcie ostatecznej decyzji.

Doświadczenie

Długoletnie funkcjonowanie w branży spedycyjnej świadczy o wiedzy i doświadczeniu pracowników firmy. Dlatego, jeśli zależy nam, żeby współpraca przebiegała dobrze i sprawnie, lepiej postawmy na firmę, która prężnie działa w branży od wielu lat.

Flota pojazdów

Nowoczesna flota pojazdów jest niezwykle ważna, aby spedytor mógł świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dlatego wybierzmy firmę, która dysponuje pojazdami pozwalającymi przewozić towary o różnych gabarytach. Auta powinny zapewniać bezpieczny transport ładunku, który musi dotrzeć do celu na czas i w idealnym stanie. Jeśli zlecamy przewóz materiałów niebezpiecznych, upewnijmy się, że firma spedycyjna dysponuje odpowiednimi uprawnieniami i właściwie zabezpieczy przewożony towar.

Spedycja śródlądowa i kolejowa

Warto skorzystać z oferty firmy, która świadczy kompleksowe usługi i oprócz tradycyjnego transportu zajmuje się także spedycją kolejową. To świetne rozwiązanie, które zda egzamin np. podczas transportu ładunków ponadgabarytowych. Inną alternatywą jest spedycja śródlądowa, czyli transport rzeczny, zarówno na terenie kraju, jak i za granicą. Renomowana firma spedycyjna TSL Transcel z Poznania posiada własną, profesjonalną przystań przeładunkową na Warcie, która umożliwia załadunek towarów za pomocą dźwigu lub poprzez najazd naczepy samochodowej na barkę. Firma w ramach prowadzonej działalności zajmuje się również załadunkiem i rozładunkiem towaru, konfekcjonowaniem i odprawą celną.

Wybór odpowiedniej firmy transportowej jest niezwykle ważny, dlatego, jeśli chcemy osiągnąć sukces w branży, postawny na firmę, która świadczy kompleksowe usługi spedycyjne zarówno na terenie kraju, jak i za granicą. 

Opracowanie:
Poznań, Hetmańska 84
tel. 61 833 14 20
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz