Artykuł sponsorowany

Jakie standardy powinny spełniać pojazdy przeznaczone do spedycji międzynarodowej?

Jakie standardy powinny spełniać pojazdy przeznaczone do spedycji międzynarodowej?

Flota aut przeznaczona do spedycji międzynarodowej może być decydującym czynnikiem o kondycji firmy transportowej. Każdy przedsiębiorca, który rozważa otworzenie firmy spedycyjnej, powinien dobrze przemyśleć wybór pojazdów. Ważne, aby samochody były nie tylko ładowne, ale także mało awaryjne. Jakie jeszcze standardy musi spełniać flota aut do spedycji międzynarodowej?

Jakie pojazdy można przeznaczyć do spedycji międzynarodowe?

Zasadniczo, środki transportu można podzielić na uniwersalne i wyspecjalizowane. W pierwszej grupie mieszczą się pojazdy, które służyć mogą na przykład do transportu żywności, ładunków technicznych czy też chemicznych. Z kolei pojęcie wyspecjalizowanych środków transportowych definiuje pojazdy służące do przewozu ściśle określonych ładunków. A zatem uniwersalnym środkiem transportu będą na przykład samochody skrzyniowe, zbiornikowe i furgonowe, a do grupy pojazdów wyspecjalizowanych można zaliczyć między innymi betoniarki.

Podstawa działalności każdej firmy spedycyjnej są pojazdy z nadwoziem furgonowym i skrzyniowym – cechą charakterystyczną tego typu aut jest całkowicie zamknięta skrzynia, w której mogą być przewożone różne typy ładunków. Podłoga w nadwoziu furgonowym powinna być wyłożona antypoślizgową i wodoodporną wykładziną, a dodatkowo posiadać uchwyty zapobiegające przesuwaniu się towaru. Tylne drzwi powinny być solidne, zamykane na zamek. Firmy specjalizujące się w spedycji międzynarodowej często korzystają z pojazdów furgonowych, które zbudowane są z dwóch burt otwieranych za pomocą systemu linowo-dźwigniowego.Takie rozwiązanie znacznie ułatwia i przyspiesza załadunek.

Do przewozu nietypowych ładunków najlepiej nadają się pojazdy z nadwoziem płytowym. Konstrukcja takich pojazdów opiera się na połączeniu ramy wraz z płytą z odpowiednim oprzyrządowaniem. Do tej kategorii zaliczają się naczepy niskopodwoziowe i dłużycowe. Do ciężkich ładunków dobrze sprawdzają się niskopodwoziowe pojazdy, a w przypadku gabarytów auta z nadwoziem dłużycowym.

Firma spedycyjna z bogatą flotą aut

Flota aut konkretnej firmy spedycyjnej powinna być dostosowana do profilu działalności, ale także umożliwiać realizację różnego typu zamówień, czego przykładem jest firma Maximus z siedzibą w Poznaniu. Przedsiębiorstwo przyjmuje zlecenia na przewóz różnego typu ładunków i dysponuje odpowiednia ku temu flotą niezawodnych aut.

Reasumując, flota aut firmy spedycyjnej powinna być dostosowana do rodzaju przewożonych ładunków i profilu świadczonych usług transportowych. Nie można pominąć także aspektów związanych z ładownością samochodów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz