Materiał Partnera

Ubezpieczenia rolnicze i ubezpieczenia upraw

Ubezpieczenia rolnicze i ubezpieczenia upraw

Wszyscy, którzy posiadają gospodarstwo rolne wiedzą, że wiąże się to zarówno z ogromną odpowiedzialnością, jak i równie dużym ryzykiem. O tym, że matka natura potrafi być nie tylko kapryśna, ale także niszczycielska, nie trzeba przekonywać nikogo. Jakość i ilość zebranych plonów w największej mierze zależy właśnie od pogody. Czy w jakiś sposób można zabezpieczyć swoje finanse i uchronić się o katastrofy w razie klęski nieurodzaju?

Ubezpieczenia rolnicze od zdarzeń losowych

Uprawy nie mogą wzrosnąć ani bez promieni słonecznych, ani bez wystarczającej ilości wody. Niemniej jednak oba te żywioły w nadmiarze potrafią przyczynić się do zniszczenia plonów. Podczas suszy bardzo często dochodzi do pożarów. Jeżeli wybuchają one na polach i dodatkowo wspomagana są silnym wiatrem, niszczą wszystko, co napotkają na swojej drodze. Straty poniesione podczas pożaru są oczywiście nie do nadrobienia. Podobnie sprawa wygląda, gdy pola uprawne narażone są na zbyt duże oddziaływanie wody. Mowa tu przede wszystkim o ulewnych deszczach, które powodują powodzie. Zalane uprawy z czasem zaczynają gnić i nadać się mogą już tylko do spalenia. Dla rolników często oznacza to katastrofę. Ich pola są często jedynym źródłem utrzymania rodziny. Co zrobić, aby zabezpieczyć swoje finanse i móc zliczyć na zwrot kosztów z powodu poniesionych strat?

Warto rozejrzeć się na odpowiednim ubezpieczeniem. Wśród wielu ofert dostępnych na rynku, należy zwrócić szczególną uwagę na te, które należą do najlepszych agencji. To takich zdecydowanie zalicza się agencja ubezpieczeniowa Mariana Barana. Firma ze względu na swoje ogromne doświadczenie od lat pomaga rolnikom w wyborze odpowiedniej polisy. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć przede wszystkim na miłą i partnerską atmosferę współpracy oraz rzetelne doradztwo. Co jeszcze swoim zakresem mogą objąć ubezpieczenia rolnicze?

Ubezpieczenie sprzętu rolniczego

Rolnicy, jak wszyscy narażeni są również na kradzieże. Ze szczególnym uwzględnieniem pojazdów oraz specjalistycznego sprzętu. Sprawa jest bardzo poważna. Dlaczego? Otóż dlatego, że ceny pojazdów oraz maszyn rolniczych często oscylują w granicach kilkuset tysięcy złotych. Dlatego, aby nie narażać się na gigantyczne straty, warto skorzystać z odpowiedniej polisy. Ubezpieczenia rolnicze dotyczą również zwierząt hodowlanych. Jest to co prawa ubezpieczenie dobrowolne, ale niesie ze sobą szereg zalet.

Swoim zakresem obejmuje m.in. chorobę zwierząt, która może doprowadzić do zatrzymania procesu hodowli. Wiązało się to będzie z poniesieniem dużych strat finansowych. Bez względu na to, jakiego typu ubezpieczenie rolnicze jest potrzebne, warto skorzystać z oferty firm najbardziej doświadczonych. Jedynie one są w stanie zagwarantować najwyższą jakość usług.

Opracowanie:
Michałowice, Graniczna 18
tel. 12 388 50 26
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz