Materiał Partnera

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie majątkowe?

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie majątkowe?

Ubezpieczenia majątkowe są dzisiaj tak samo ważne, przydatne i szeroko wykorzystywane, jak te komunikacyjne oraz zdrowotne, a także grupowe. Mnogość towarzystw ubezpieczeniowych oraz setki ofert, które one przedstawiają podmiotom gospodarczym i klientom indywidulanym, powoduje jednak to, że ciężko dzisiaj na własną rękę podpisać umowy bardzo elastyczne i przede wszystkim korzystne. Dowiedz się zatem, jak tego dokonać!

Wybierz dobrą agencję pośrednictwa ubezpieczeniowego

Dzisiaj standardem przy zawieraniu umów ubezpieczeniowych, jest korzystanie z usług firm doradczych i pośredniczących. Stanowią one gwarancję korzystnych uwarunkowań naszych ubezpieczeń, również tych majątkowych, a także otwierają możliwość „skrojenia” danych rozwiązań, do naszych potrzeb. Dobry pośrednik ubezpieczeniowy przede wszystkim przeanalizuje Twoją sytuację majątkową, określi dokładnie, na co powinniśmy się zdecydować, a w ostatecznych etapach, pomoże wynegocjować odpowiednie warunki naszej umowy. Elastyczne umowy ubezpieczeniowe, które obecnie można uzyskać tylko na drodze pomocy pośredników o szerokim wyspecjalizowaniu, pozwolą również uzyskać pakiety dodatkowe, właśnie do polis majątkowych. Istotne jest jednak to, aby współpracować z doświadczoną agencją, która zatrudnia specjalistów o szerokiej wiedzy dziedzinowej, rzeczoznawczej, biznesowej, czy też ekonomicznej. Takich ekspertów, znajdziesz między innymi w placówkach INFOSAFE – oferta obejmuje zaś m.in.: ubezpieczenia pojazdów OC, AC, NWK, assistans; ubezpieczenia turystyczne; ubezpieczenia domów i mieszkań; ubezpieczenia podmiotów gospodarczych; ubezpieczenia rolne; gwarancje ubezpieczeniowe dla startujących w przetargach;  oraz oczywiście ubezpieczenia na życie.

Ubezpieczenia majątkowe – wybierz pakiety dodatkowe

Ubezpieczenia majątkowe zawsze dotyczą ryzyka majątkowego, które ma charakter wymierny w pieniądzu i jest określone na podstawie wartości ubezpieczonego przedmiotu. Różnicą tego typu rozwiązań w porównaniu z ubezpieczeniami osobowymi, jest to, że w przypadku szkody, ubezpieczony domaga się odszkodowania, a nie tzw. świadczenia na pokrycie potrzeb finansowych wynikłych wskutek określonych zdarzeń w życiu człowieka. Ubezpieczenia majątkowe, są zatem popularnie wykorzystywane w przypadku chęci zabezpieczenia swojego majątku. Mowa o ruchomościach i nieruchomościach, czy też cennych przedmiotach. Warto przy tym wiedzieć, że najlepsze umowy powinny dotyczyć ubezpieczenia: elektronicznego sprzętu przenośnego; elektronicznego sprzętu stacjonarnego;  gotówki w lokalu i transporcie; od kradzieży i dewastacji; od ognia i innych zdarzeń losowych; szyb i innych przedmiotów od stłuczenia; a także skonkretyzowanych uwarunkowań według naszych potrzeb – tu warto zwracać uwagę na pakiety dodatkowe takie, jak np. gwarantowanie opłaconych usług pogotowia energetycznego, w przypadku awarii instalacji itp.

Opracowanie:
Wodzisław Śląski, ks. płk. Kubsza 26
tel. 32 455 12 35
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz