Artykuł sponsorowany

Trzy rodzaje oszczędności dzięki współpracy z biurem rachunkowym

Trzy rodzaje oszczędności dzięki współpracy z biurem rachunkowym

Usługi księgowe biur rachunkowych są coraz bardziej pożądane przez przedsiębiorców małych, średnich i dużych firm o różnych profilach działalności – od usług po przemysł. Związane jest to z długofalowymi korzyściami, do których przede wszystkim zalicza się oszczędność czasową, zasobów ludzkich oraz finansową. Warto jednak pamiętać o podejmowaniu współpracy z szeroko wyspecjalizowanymi biurami podatkowymi.

Oszczędność czasowa

Bardzo ważnym wyznacznikiem usług księgowych jest generowanie dla przedsiębiorców dużej oszczędności czasowej. Jest to związane z brakiem konieczności ustalania odpowiedniej strategii podatkowej we własnym zakresie – wiele firm podejmuje współprace z biurami podatkowymi już na początku swojej działalności (usługi rejestracji działalności gospodarczej). Dzieje się tak również ze względu na wysokie kompetencje doradców rachunkowych, którzy znacznie sprawniej niż zwykli księgowi wykonują zlecone działania. Jest to wynik znajomość nowoczesnych technik księgowania, długoletniej praktyki zawodowej, wyspecjalizowania w szerokim zakresie dziedzinowym, a także wykorzystania bardzo sprawnych programów komputerowych dedykowanych dla rachunkowości firm.

Oszczędność zasobów ludzkich

Oszczędność czasowa jest również związana z zasobami ludzkimi. Firmy decydujące się podjąć współpracę z biurami rachunkowymi świadczącymi outsourcingowe usługi, nie muszą zatrudniać własnych pracowników do działu księgowego, a także kadrowo-płacowego. Mogą dzięki temu skupić się na własnej działalności głównej – czy to handlowej, usługowej czy produkcyjnej – a przedsiębiorcy jednoosobowi, nie muszą martwić się o prawidłowe oraz terminowe księgowanie swoich ruchów gospodarczych. Istotne jest jednak podejmowanie współpracy z odpowiednim biurem rachunkowym, które przygotowane jest na doraźną lub stałą pomoc w zakresie prowadzenia księgowości uproszczonej (np. księgi przychodów i rozchodów, ryczałt ewidencjonowany, karty podatkowe, ewidencja środków trwałych i wartości niematerialnych) oraz pełnej (księgi rachunkowe i bardzo ważne księgi handlowe oraz roczne sprawozdania finansowe). Jednym z polecanych podmiotów – również przez klientów indywidualnych – jest Biuro Księgowo-Podatkowe w Szczecinie oferujące zarówno obsługę księgowo-rachunkową, kadrowo-płacową, jak i doradztwo.

Oszczędność finansów

Analizy rynkowe prognozują, że za około kilkanaście lat większość firm będzie korzystała z usług księgowo-rachunkowych wyspecjalizowanych biur – na wzór ogromnych przedsiębiorstw, których parterem zawsze są podmioty z branży BPO. Taka przemiana rynkowa związana jest głównie z dużą opłacalnością finansową. Mowa tutaj o braku konieczności budowania własnych działów rachunkowych – nie trzeba wynajmować większego obiektu i kupować wyposażenia biurowego – a także o możliwości uszczelniania ustroju podatkowego organizacji i o klarowności wszystkich działań gospodarczych. Oszczędność finansowa wiąże się również z cenami rynkowymi stałych usług outsourcingu rachunkowego – są one tańsze niż zatrudnienie własnych pracowników z całym zapleczem sprzętowym itp.

Podsumowanie

Współpraca z zewnętrzną firmą oferującą usługi księgowe to najkorzystniejsza opcja zarówno dla klientów indywidualnych, jak i osób prowadzących działalność gospodarczą. W artykule zostały zaprezentowanie trzy rodzaje oszczędności, wynikające właśnie z takiej formy prowadzenia rachunkowości, jednak zalet takiej współpracy jest więcej. Niewątpliwie należą do nich także spokój i poczucie bezpieczeństwa. Bo jeżeli przedsiębiorca nie musi zaprzątać sobie głowy finansami firmy i czuje, że są one w dobrych rękach, automatycznie jego umysł staje się bardziej otwarty na nowe pomysły i sposoby, jak rozbudować własną markę.

Opracowanie:
Szczecin, Księcia Barnima III Wielkiego 27A lok. 1
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać