Materiał Partnera

Stała obsługa informatyczna firm

Stała obsługa informatyczna firm

Dzisiaj niemalże każda firma wymaga zatrudnienia własnego pracownika IT lub podejmowania współpracy z szeroko wyspecjalizowaną pracownią informatyczną. Komputeryzacja, automatyzacja i informatyzacja prac produkcyjnych, zarządczych, biurowych czy też handlowych jest coraz głębsza, dlatego wybierać należy doświadczonych ekspertów. Najlepsi zadbają zarówno o wdrożenie systemu ERP, jak i o naprawę sprzętu: komputerów, drukarek czy monitorów.

Zakres obsługi informatycznej firmy

Zakres obsługi informatycznej firmy może być bardzo szeroki. Najczęściej dotyczy usuwania występujących awarii i błędów systemowych, instalacji oprogramowania czy profesjonalnej naprawy sprzętów biurowych w tym komputerów. To odbywać się może zarówno w warunkach zakładowych, jak i w siedzibie klienta. Wszystko zależy od złożoności problemu.

Obsługa informatyczna firm to także budowanie dla klientów stron internetowych, bezpiecznych sklepów w Sieci, blogów, a także wdrażania systemów ERP oraz CRM w zgodzie z obowiązującymi przepisami RODO. Informatycy pomagają również w tworzeniu nowych stanowisk dla zatrudnianych pracowników wraz z własną pocztą i profilem firmowym. Często pomagają tworzyć również całą infrastrukturę informatyczną przedsiębiorstwa, która wymaga stałego aktualizowania.

Takie usługi IT gwarantuje m.in. firma PRO BIT COMP, która świadczy usługi również dla klientów indywidualnych, słynąc z błyskawicznego naprawiania komputerów oraz z wideofilmowania. Może ono być wykorzystane na weselu lub też na gali biznesowej.

Czy zdalna współpraca jest możliwa i opłacalna?

Zdalna współpraca z firmą informatyczną jest w pełni możliwa. Oczywiście zakres usług jest ograniczony do usuwania usterek systemowych lub też do świadczenia pomocy IT w ramach tzw. helpdesku. Informatycy pomogą na odległość wyeliminować błędy występujące w programach firmowych, pomogą przedłużyć licencje oprogramowania specjalistycznego czy też zapewnią instruktaż postępowania przy różnego typu awariach.

Zdalna współpraca może się przy tym odbywać poprzez Skype, innego typu wideokonferencje, poprzez maile i rozmowy telefoniczne lub też poprzez połączenia zdalne. Do nich można wykorzystywać specjalne pulpity zdalne czy też aplikacje umożliwiające zdalne sterowanie systemem operacyjnym poprzez Internet bez konieczności instalacji serwera lub klienta w pamięci masowej komputera.

Dlaczego stała współpraca z informatykiem jest opłacalna?

Stała współpraca z informatykiem to przede wszystkim dbałość o to, aby firma podążała za nowinkami technicznymi. One znacznie wpływają na poprawę jakości funkcjonowania biur i różnych stanowisk pracy. Kooperacja z zewnętrzną firmą informatyczną jest przy tym tańsza niż zatrudnianie własnego informatyka na umowę o pracę.

W przypadku uszkodzeń sprzętów, awarii systemów czy innych problemów z infrastrukturą IT firmy, dobra pracownia pomoże szybko wyeliminować problem, co przekłada się na brak przestojów w pracy przedsiębiorstwa. To ważne dzisiaj przy prowadzeniu biznesu. 

Opracowanie:
Abramów, Lubartowska 21
tel. 508 099 910
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz