Materiał Partnera

Najczęstsze awarie komputerów – kiedy odwiedzić serwis?

Najczęstsze awarie komputerów – kiedy odwiedzić serwis?

Komputery otaczają nas na każdym kroku, jednak wciąż nie wiemy, co robić w przypadku awarii. Oto kilka najczęstszych usterek, które naprawiane są w serwisach komputerowych.

Na każdym kroku

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez komputerów. Te urządzenia służą nam do pracy, zapewniają kontakt ze światem i rozrywkę. W każdym mieszkaniu jest przynajmniej jeden komputer służący domownikom. W dużych biurach są ich setki. Chociaż wiemy, jak korzystać z komputerów, nie mamy pojęcia, co robić, kiedy przestaną działać. A przecież tak skomplikowanym urządzeniom od czasu do czasu mogą zdarzać się usterki. Jedną z częstszych awarii jest uszkodzenie zasilacza. Jeśli nasz komputer w ogóle się nie uruchamia, prawdopodobnie mamy do czynienia właśnie z tym problemem. Będzie wymagało to wymiany uszkodzonego elementu. Jeśli nie mamy doświadczenia w tego typu naprawach, lepiej zgłośmy się do dobrego serwisu komputerowego. Często awarii ulega też pamięć RAM – możemy poznać to po kilkukrotnym, piszczącym sygnale, po którym nie będziemy mogli uruchomić komputera. Jeśli to zaobserwujemy, koniecznie poinformujmy o tym serwisanta. Poważną awarią jest też uszkodzenie karty graficznej – w tym przypadku nasz komputer się włączy, jednak ekran pozostanie czarny. Z głośników dobiegać będą charakterystyczne dźwięki.

Na własną rękę

Na wiele awarii nie mamy wpływu, ale niektórym możemy zapobiec. Częstym problemem w domowych, używanych od wielu lat komputerach, jest przegrzewanie się podzespołów. Powoduje to nagłe wyłączanie się komputera podczas pracy. Ta usterka bywa bardzo irytująca, zwłaszcza jeśli pracujemy nad ważnym projektem. Możemy jej zapobiec, dbając o odpowiednią wentylację komputera i od czasu do czasu czyszcząc go z kurzu. To bardzo ważne, bo przegrzanie może być powodem poważnych awarii. Jeśli jednak do sprzętu elektronicznego mamy dwie lewe ręce, lepiej czyszczenie komputera zlećmy pracownikom profesjonalnego serwisu. Przy okazji sprawdzą oni kondycję poszczególnych podzespołów i zadbają o to, by komputer działał sprawnie.

W dobrych rękach

Warto mieć sprawdzony i zaufany serwis komputerowy, taki, w którym każda awaria zostanie szybko usunięta. Komputer często służy nam do pracy i do nauki. Usterka może spowodować, że nie będziemy mogli ukończyć ważnego projektu. Błyskawiczną i fachową pomoc w przypadku usterek komputera oferuje firma Pro Bit Comp. Informatycy szybko postawią nasz sprzęt na nogi i podpowiedzą, jak zapobiegać kolejnym awariom.

Opracowanie:
Abramów, Lubartowska 21
tel. 508 099 910
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz