Materiał Partnera

Sposób na piękną sylwetkę przez cały rok

Sposób na piękną sylwetkę przez cały rok

Co roku w styczniu można zauważyć nagły wzrost zainteresowania sportem – siłownie oraz kluby fitness wypełniają się wtedy osobami, które próbują realizować noworoczne postanowienia dotyczące poprawy swojego zdrowia, stracenia nadprogramowych kilogramów oraz wyszczuplenia sylwetki. Niestety często zdarza się, że ich noworoczny zapał przemija dość szybko.

Najwytrwalsi wytrzymują do urlopu – zdeterminowani, by na plaży pokazać szczuplejszą sylwetkę, stają się częstymi bywalcami fitness klubów. Zapał porzucony zostaje na piaszczystej plaży, na której ciało pięknie prezentowało się w nowym bikini, a do domu wracamy już bez niego i bez jakichkolwiek chęci, by kontynuować przygodę z regularną aktywnością fizyczną. Po kilku miesiącach bez sportu, za to z czekoladą i tłustym jedzeniem w menu, powracamy do punktu wyjścia i ponownie witamy Nowy Rok z postanowieniem, że tym razem na pewno uda się nam pozostać w formie przez całe dwanaście miesięcy.

Przepis na sukces – dieta

Co zrobić, żeby tym razem zdrowy styl życia pozostał z nami na zawsze? Przede wszystkim należy unikać rygorystycznych zasad odżywiania się i modnych diet, które wywołują więcej szkód niż pożytku. W końcu głodne lub znudzone monotonnym jadłospisem ciało zbuntuje się, a my sięgniemy po coś, co lubimy najbardziej i to w ilościach hurtowych. Tajemnica powodzenia jest prostsza niż się wydaje – zbilansowane, pełne warzyw i owoców menu, liczba spożywanych kalorii dostosowana do naszego wzrostu, wagi i trybu życia oraz smaczne posiłki.

Przede wszystkim ruch

Aktywność fizyczna jest niezwykle istotna – nie tylko pomaga nam gubić kolejne kilogramy, ale także kształtuje sylwetkę, poprawia samopoczucie i ujędrnia skórę. Dlaczego więc tak trudno jest nam wytrwać w postanowieniu o regularnym uprawianiu sportu? Często decydujemy się na aktywność, która jest modna lub którą polecają koleżanki zamiast wybrać coś, co sprawia nam przyjemność. Warto wykupić karnet do klubu fitness, który oferuje szereg różnorodnych zajęć i udać się na kilka z nich. Wówczas możemy sprawdzić, jaki rodzaj aktywności rzeczywiście wywołuje nie tylko zmęczenie organizmu, ale także uśmiech na naszej twarzy. Duży wybór ciekawych zajęć takich jak joga, body shape, fat burning, tabata, czy zumba oferuje cieszący się uznaniem klub Wake Up Fitness w Łodzi.

Przepis na sukces? Przestań narzucać sobie nierealistyczne cele! Trening 5 razy w tygodniu na siłowni i restrykcyjna dieta to nie jest recepta na zmianę stylu życia! Być może wytrzymasz ten reżim przez kilka tygodni i pokażesz się na plaży w skąpym bikini, jednak po powrocie do niezdrowego menu i siedzącego trybu życia, Twoja waga szybko wróci do normy, a Ty ponownie wpadniesz w szał odchudzania. Lepiej postaw na dobrze zbilansowaną dietę i 3 lub 4 razy w tygodniu wybierz się na zajęcia, które lubisz! Sprawdzony fitness klub i aktywność, która sprawia Ci przyjemność to klucz do sukcesu, pięknej sylwetki i świetnego samopoczucia przez cały rok.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz