Materiał Partnera

W jaki sposób ćwiczyć na orbitreku

W jaki sposób ćwiczyć na orbitreku

Atlasy, bieżnie treningowe, ławki, rowery, stepery to tylko niektóre z dostępnych maszyn, które mogłyby nam pomóc w utracie zbędnych kilogramów. Dużym powodzeniem cieszy się ostatnio również orbitrek – maszyna eliptyczna umożliwiająca szybką redukcję tkanki tłuszczowej. Jakie efekty można osiągnąć podczas treningu? Dowiesz się, czytając poniższy artykuł.

Jak ćwiczyć?

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów orbitreków, które posiadają różne funkcje. W zależności od tego, co chcemy osiągnąć, ćwicząc na tym urządzeniu – należy wybrać odpowiednią dla nas maszynę. Przed rozpoczęciem treningu warto zapoznać się z instrukcją urządzenia. Aby przeprowadzić trening w sposób komfortowy warto także zadbać o wcześniejszą rozgrzewkę. W tym celu można – w spokojnym tempie – ćwiczyć na orbitreku przez ok. 10 minut. Następnie należy rozpocząć ćwiczenia właściwe. Warto mieć na uwadze, aby trening wykonywać dokładnie w taki sposób, żeby przyniósł on oczekiwane przez nas rezultaty. Bardzo ważne jest, aby po wejściu na orbitrek przyjąć odpowiednią pozycję: proste plecy, wciągnięty brzuch, uniesiona głowa (wzrok skierowany przed siebie). Przez cały czas należy także kontrolować tętno. Żeby efekty były szybko widoczne, powinno trenować się regularnie, minimum 3 razy w tygodniu. Specjaliści zalecają, aby osoby początkujące zaczęły od treningów trwających ok. 30 minut. Z czasem mogą je wydłużać. Po zakończeniu, warto poświęcić chwilę na wykonanie ćwiczeń rozciągających i rozluźniających.

Zalety treningu

Ćwiczenia na tym urządzeniu mają szereg zalet. Oto lista najważniejszych:

  • spalanie tkanki tłuszczowej;
  • poprawa wydolności i kondycji;
  • usprawnienie pracy układu krążenia;
  • wzmocnienie różnych partii mięśni (głównie nogi, pośladki, ramiona i brzuch);
  • minimalne ryzyko wystąpienia kontuzji (brak obciążenia stawów);
  • ćwiczenia można wykonywać niezależnie od wieku;
  • stopień sprawności fizycznej nie jest istotny – można ćwiczyć z różną prędkością i natężeniem.

Trening na orbitreku można wykonywać w celu poprawy kondycji oraz utraty kalorii. Kupując urządzenie (nie zajmuje dużo miejsca, jest proste w obsłudze), warto zainwestować w sprzęt dobrej jakości, by mógł służyć przez kilka lat. Jak dodaje przedstawiciel firmy Bescomo: nasze produkty pomogą nie tylko zadbać o Twoje zdrowie, ale także pomogą zrzucić zbędne kilogramy, poprawią Twoją sylwetkę i kondycję fizyczną. Na sprzedawane urządzenia firma udziela 2-letniej gwarancji.

Oceń artykuł (4)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz