Materiał Partnera

Ćwicz w podskokach – jumping fitness, czyli trening na trampolinie

Ćwicz w podskokach – jumping fitness, czyli trening na trampolinie

Dla tych, którzy chcą zadbać o formę, ale zwykły fitness już im się znudził, albo dla tych, którzy kochają ruch i lubią sprawdzać wszystkie nowości – jumping fitness to nowość, która pojawia się ostatnio w klubach i siłowniach. Mówiąc najprościej – to trening kardio wykonywany na trampolinie. Jakie są korzyści z oderwania się od ziemi? I co warto wiedzieć o ćwiczeniach na trampolinach, zanim zapiszemy się na pierwszy trening? Odpowiedzi znajdziecie w naszym artykule.

Co to jest jumping fitness?

Podskakując na trampolinie możemy zrzucić zbędne kilogramy i zadbać o piękną sylwetkę. Taki trening nigdy się nam nie znudzi, bo przecież podskoki na trampolinie to nie tylko zwykłe ćwiczenia, ale także doskonała zabawa. Odpowiednio prowadzony trening na trampolinie pozwala wzmacniać i kształtować naszą sylwetkę. Do wykonywania ćwiczeń potrzebujemy jednoosobowej trampoliny, na której wykonujemy szereg różnych ruchów – większość ćwiczeń przypomina aerobik, ale są też kombinacje szybkich i wolnych skoków oraz na przykład bieg w miejscu.

Dlaczego warto trenować na trampolinie?

Jest naprawdę wiele powodów, dla których warto zapisać się na trening na trampolinie. Po pierwsze, skakanie wpływa na nasz organizm 10 razy bardziej niż bieganie – według naukowców ciągłe zmiany grawitacji powodują zaangażowanie większej liczby mięśni jednocześnie. To znacznie podnosi efektywność ćwiczeń. Godzinny trening na trampolinie pozwoli nam spalić już 800 kalorii – dlatego to idealne rozwiązanie dla tych, którzy walczą z nadwagą. Na jumping fitness można się zapisać na przykład w klubie Lady Fitness w Lublinie. Poza spalaniem tłuszczu skacząc możemy zyskać dużo więcej – taki trening znacznie poprawi naszą kondycję, usprawni krążenie i dotleni nasz organizm. Oprócz tego jumping fitness korzystnie wpływa na przemianę materii, wzmacnia mięśnie całego ciała a także znacznie poprawia gibkość i koordynację ruchową. Ważne jest też to, że skacząc na trampolinie po prostu dobrze się bawimy – dlatego taki trening redukuje stres i sprawia, że czujemy się o wiele lepiej.

Zajęcia z trenerem

Jeśli naprawdę chcemy schudnąć, najlepiej jest zapisać się na trening na trampolinie z instruktorem. Takie zajęcia w klubie fitness po pierwsze zwiększą naszą motywację, a po drugie, pod okiem trenera nauczymy się wykonywać ćwiczenia prawidłowo – czyli w sposób, który najlepiej wpływa na nasz organizm. Zajęcia w grupie będą doskonałą okazją nie tylko do ćwiczeń, ale także do ciekawego spędzania czasu i zabawy z przyjaciółkami. Co bardzo ważne, w klubie istnieje sala dla dzieci – dlatego mamy mogą spokojnie brać udział w treningu, zostawiając swoje dzieci pod opieką pracowników klubu.


Opracowanie:
Lublin, Pana Balcera 6A
tel. 81 442 41 44
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz