Materiał Partnera

Samochód nowy czy używany? Porównujemy korzyści i ryzyko

Samochód nowy czy używany? Porównujemy korzyści i ryzyko

Zastanawiasz się nad zakupem samochodu? Jeśli zależy Ci na tym, aby auto służyło Ci przez długie lata, czeka Cię dylemat: kupić zupełnie nowy model, czy może nabyć samochód kilkuletni, oszczędzając tym samym sporą kwotę na kosztach transakcji? I jedno, i drugie rozwiązanie ma zarówno swoje wady, jak też zalety. Poznaj je, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Samochód prosto z salonu: prestiż i niezawodność

Zakup nowego Opla czy pojazdu innej znanej marki wiąże się z niemałym wydatkiem. Jednak nie tak ogromnym, jak można by się spodziewać. Owszem, ceny sportowych modeli, takich jak choćby Opel Cascada, zaczynają się znacznie powyżej kwoty 100 tys. zł. Ale by kupić auto idealne do jazdy miejskiej – np. Karl w wersji podstawowej, potrzeba mniej niż 40 tysięcy. To już suma bardziej akceptowalna, zwłaszcza gdy korzysta się z dogodnych form finansowania, które oferowane są przez salony samochodowe, takie jak np. Auto-Center Sp.J. Autoryzowany Dealer Opla. Przy zakupie samochodów nowych na raty banki często nie wymagają w ogóle wpłaty własnej podczas udzielania pożyczki, a zabezpieczeniem dla kredytu jest cesja praw z polisy AC na rzecz banku. Inną opcją zakupu jest leasing, korzystny przede wszystkim dla prowadzących działalność gospodarczą.

Zakup nowego auta to:

·         prestiż związany z możliwością pochwalenia się pojazdem prosto z salonu,

·         przyjemność kupowania – odebranie kluczyków w salonie to wyjątkowy moment dla każdego kierowcy,

·         pełna gwarancja, że pojazd jest sprawny i nie posiada ukrytych wad, jak to czasem bywa, gdy auto używane kupuje się w niesprawdzonym miejscu,

·         pewność, że auto posiada nowoczesne wyposażenie, które zwiększy przyjemność z codziennej jazdy,

·         gwarantowane usługi serwisowe w ASO, realizowane w dużej mierze bez dodatkowych opłat.

Auto używane? Kupuj z głową

Zakup samochodu używanego oznacza zazwyczaj niższą kwotę, którą na początek trzeba wydać na jego zakup. Nabyć pojazd z drugiej ręki można również na kredyt, a uzyskanie finansowania, choć często wymaga wkładu własnego , jest równie łatwe, co w przypadku samochodu nowego. Problem w tym, że auto, które miało już wcześniej właściciela, może również skrywać pod maską różne niespodzianki – takie, które narażą nowego  posiadacza na wysokie koszty naprawy już po zakupie.

Jak się przed tym uchronić? Przede wszystkim kupując samochód używany od sprawdzonego dealera takiego jak Auto-Center Sp.J. w Krakowie na ul.Wodnej 2 .  W ofercie autoryzowanych salonów samochodowych czekają pojazdy, które wcześniej przeszły rzetelny przegląd serwisowy, dzięki czemu ich zakup jest bezpieczniejszy.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz