Dowiedz się więcej...

Posiadanie samochodu to w dzisiejszych czasach właściwie konieczność. Własne auto ułatwia podróżowanie, dając pełną niezależność od najbardziej popularnych środków transportu. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie rynkiem motoryzacyjnym jest bardzo duże. Z jednej strony pozwala to znaleźć "samochód marzeń", ale z drugiej - utrudnia podjęcie właściwej decyzji.

Z zakupem pojazdu zawsze wiążą się pewne wątpliwości: kupić pojazd nowy czy używany? Zdecydować się na zakup za gotówkę czy wziąć auto w leasing? A może wybrać długoterminowy wynajem? Nie ma uniwersalnej opcji idealnej, decyzja zaś jest wyłącznie kwestią indywidualną.

Jeśli ciągle wahasz się między zakupem a wynajmem pojazdu albo chcesz sprzedać auto, znajdujesz się we właściwym miejscu. Poznasz wady i zalety każdego rozwiązania, dotrzesz do przydatnych artykułów, zapoznasz się z rankingiem polecanych firm z branży motoryzacyjnej. Przekonaj się, że zakup lub sprzedaż auta wcale nie musi wiązać się z wieloma wątpliwościami.

Sprzedaż samochodów

Zainteresowanie kupnem pojazdów nie słabnie. Wynika to z faktu, iż samochody znacznie ułatwiają codzienne życie. Jeśli więc posiadasz auto i chcesz je sprzedać, istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziesz potencjalnego nabywcę. To, jak szybko sfinalizujesz transakcję, zależy jednak od kilku czynników. Wśród nich wymienić można m.in.: rocznik pojazdu, markę, stan auta, standard wyposażenia, stan licznika (liczbę przejechanych kilometrów), cenę.

Czasami jednak sprzedaż pojazdu nie idzie po naszej myśli. Zainteresowanie autem jest niewielkie, zastanawiasz się nad tego przyczyną? Być może to kwestia finansów. Sprawdź więc, czy podana przez Ciebie cena nie jest zawyżona. Porównaj ją z cenami innych aut wystawianych na sprzedaż. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że obniżka zwiększy zainteresowanie ofertą.

Chcesz zamienić samochód na nowy? Decydujesz się na sprzedaż auta, by móc częściowo sfinansować zakup kolejnego? Dowiedz się, gdzie sprzedawać samochód, by znaleźć nabywcę. Sprawdź, jak zwiększyć zainteresowanie wystawionym na sprzedaż autem.

Leasing

Chcesz wymienić samochód na nowy? Zastanawiasz się nad sposobem finansowania pojazdu? Pomyśl o leasingu - alternatywie dla kredytu bankowego. Rozważ wszystkie "za i przeciw", a może ta forma finansowania okaże się korzystna dla Ciebie? Wiedz, że w leasing można wziąć nie tylko pojazdy prosto z salonu. Firmy leasingowe finansują także pojazdy używane.

Chociaż leasing kojarzy się przede wszystkim z flotą samochodową dla firm, oferta dostępna jest również dla klientów indywidualnych (znana jako leasing konsumencki). Istotą leasingu jest korzystanie z auta będącego własnością leasingodawcy w zamian za comiesięczne uiszczanie rat leasingowych. Ty, jako leasingobiorca, jesteś użytkownikiem, jednak po okresie trwania umowy istnieje możliwość wykupienia auta.

Leasing może okazać się dobrą opcją dla Ciebie, jeśli zależy Ci na płatności w ratach, ale nie chcesz obniżyć swojej zdolności kredytowej. Musisz jednak wybrać taką firmę leasingową, która oferuje atrakcyjne warunki finansowania. Dzięki temu samochód w leasingu faktycznie będzie opłacalnym rozwiązaniem.

Wypożyczanie samochodów

Wypożyczanie samochodów to usługa kierowana do osób, które potrzebują samochodu na krótszy czas. Zdarza się to m.in. w przypadku pobytu w innym mieście lub gdy własny pojazd z jakiegoś powodu nie może być używany. W takiej sytuacji wystarczy udać się do firmy zajmującej się wypożyczaniem pojazdów.

Wypożyczalnie samochodowe działają właściwie w każdym mieście. Oferują zarówno wynajem długo-, jak i krótkoterminowy - w zależności od potrzeb i preferencji klienta. W swoim asortymencie posiadają auta różnych marek i różnych klas. Wszystkie różnią się również standardem wyposażenia - tak, by każdy klient znalazł dla siebie najbardziej dogodną opcję.

Jeśli chcesz wynająć samochód, zwróć uwagę na renomę wypożyczalni samochodów. Wybieraj wyłącznie profesjonalne firmy, które oferują usługę wynajmu na korzystnych warunkach. Zwróć uwagę również na koszty - także te ponoszone w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Dzięki temu współpraca z wypożyczalnią samochodową będzie satysfakcjonująca.

Artykuły

Samochód nowy czy używany? Porównujemy korzyści i ryzyko
Zakup nowego samochodu to transakcja prestiżowa i najbardziej bezpieczna. Na auto z salonu trzeba jednak wydać sporą sumę, ale auto używane może być ryzykiem.
 Samochody używane i mechanika pojazdowa firmy Cacek-Auto Jacek Bachurski 
Chcesz kupić w pełni sprawne auto używane z gwarancją od GetHelp? A może szukasz zaufanego warsztatu samochodowego? Poznaj ofertę Cacek-Auto z Rogozina!
Dlaczego warto wynająć samochód w firmie Modlincars?
Wynajem samochodu to coraz bardziej popularna usługa zwłaszcza w dużych miastach. Sprawdź, dlaczego warto korzystać z usług warszawskiej wypożyczalni Modlincars
O czym należy pamiętać, wynajmując samochód?
Przygotowany przez wypożyczalnię pojazd zazwyczaj wygląda jak nowy. Taki też powinien wrócić do firmy. Sprawdź, o czym jeszcze lepiej wiedzieć przed wynajmem.
Najpopularniejsze modele Toyoty
Samochody marki Toyota są bardzo popularne wśród polskich kierowców. To niezawodne auta, które zapewniają bezpieczną i komfortową jazdę.
Wynajem samochodu – czy to się opłaca? Na co zwracać uwagę? – zapytaliśmy ekspertów z firmy Stan Univers Grzegorz Stańczuk
Wynajem samochodów staje się coraz bardziej popularny. To bardzo wygodne i ekonomiczne rozwiązanie. Tę usługę oferuje firma Stan Univers z Mińska Mazowieckiego.
Nowy czy używany - jaki samochód wybrać?
Wielu z nas prędzej czy później stanie przed wyborem samochodu. Jedną z głównych kwestii jest decyzja: nowy czy używany? Poznaj wady i zalety obydwu rozwiązań.
O czym musimy wiedzieć wynajmując kampera?
Podczas wynajęcia kampera z wypożyczalni, przed podpisaniem umowy musimy dokładnie przeczytać i przeanalizować wszystkie warunki i zasady jego wypożyczenia.

Rankingi

Znajdź najlepszych sprzedawców samochodów