Materiał Partnera

Rola i znaczenie plandek samochodowych

Rola i znaczenie plandek samochodowych

Plandeki są po prostu płachtą materiału o dość dużej powierzchni, której zadaniem jest ochrona przedmiotów, ludzi oraz zwierząt, którzy się pod nią znajdują. To rozwiązanie wykorzystuje się w licznych dziedzinach przemysłu, takich jak transport samochodowy, przemysł, czy  budownictwo. Nic w tym dziwnego– rola plandek w funkcjonowaniu firm i osób indywidualnych jest ogromna.

Jakie plandeki możemy znaleźć na rynku?

Producenci wspomnianych płacht prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych plandek. Zazwyczaj różnią się one grubością, wielkością oraz materiałem, z którego są wykonane. Jeśli chodzi o wymiary okryć, najbardziej dostępne są takie, których długość i szerokość wynosi 2x3 metry, 4x6 metrów oraz 5x8 metrów. Profesjonaliści z firmy Plandeki Sikorski informują, że istnieje możliwość zamówienia plandeki na wymiar. Materiałem często stosowanym do produkcji płacht jest polipropylen, który jest dość tani, a zarazem wytrzymały i wodoodporny. Trwałość plandek polipropylenowych wynosi zazwyczaj 2 lata. Ich zamiennikiem są pokrycia wykonane z PCV, czyli polichlorku winylu, które można stosować nawet do 10 lat. Są one bardziej odporne na uszkodzenia i warunki atmosferyczne, dlatego można używać ich wielokrotnie. Ważne jest również, aby wybrać plandekę o odpowiedniej grubości.

Jakie zastosowanie mają plandeki?

Płachty ochronne mają ogromne znaczenie dla przemysłu. Jedną z gałęzi, w której się je stosuje, jest transport. Mowa tu o pokryciu przyczep samochodów dostawczych, czy ciężarowych. Plandeki nie tylko chronią przewożony towar przed jakimikolwiek uszkodzeniami, ale są także świetną formą reklamy dla dowolnej firmy , gdy umieścimy na nich grafikę. Plandeki ochronne znajdują zastosowanie również w budownictwie. To one chronią materiały, budynki w stanie surowym, czy dachy przed padającym deszczem. Choć zasługi płacht dla funkcjonowania firm są niezaprzeczalne, nie zapominajmy o potrzebach prywatnych i indywidualnych. Każdy posiadacz ogrodu czy przydomowej altanki wie, że należy chronić je przed nadmiernym zmoknięciem, czy porywami wiatru. I tu właśnie z pomocą przychodzi plandeka. Na każdej imprezie plenerowej czy festynie, dostrzec można cały ogrom namiotów, pod którymi znajdziemy stoiska sprzedażowe oraz degustacyjne. Wykonane są one z materiałów plandekowych. Wynika więc z tego, że mają one ogromne znaczenie nie tylko w transporcie czy budownictwie, ale również w branży spożywczej oraz wykorzystywane są do indywidualnych potrzeb gospodarstw domowych.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz