Materiał Partnera

Czy tylko transport całopojazdowy jest opłacalny dla przewoźnika?

Czy tylko transport całopojazdowy jest opłacalny dla przewoźnika?

Transport całopojazdowy to najpopularniejsza forma realizacji zleceń transportu towarów. Jest ona stosunkowo mało kłopotliwa dla każdej ze stron: zarówno, jeśli chodzi o zlecającego, firmę spedycyjno-transportową przyjmującą zlecenie, jak i kierowcy tira. Jednak prowadząc firmę usługową, niejednokrotnie spotykamy się z sytuacją, że mamy zamówienie, którego transport obejmować będzie jedynie część przestrzeni załadunkowej tira. Co wtedy? Jak dostarczyć towar do klienta i nie zbankrutować?

Rozwiązaniem transportu zamówień, których transport nie będzie zajmował całej przestrzeni załadunkowej tira, jest tzw. transport drobnicowy. Idealnie, jeśli firma transportowo-spedycyjna obsługuje ten rodzaj ładunków w systemie doładunków.

Czym jest transport drobnicowy i na czym polega jego specyfika?

Transport drobnicowy to transport tzw. drobnicy, czyli towarów przewożonych w niewielkich pakunkach zwykle znajdujących się na europaletach w postaci opakowań kartonowych, paczek, skrzynek, worków.

Transport drobnicowy wymaga zaufanej załogi, doświadczonej i wprawionej w przeładunkach tak, aby przebiegały one sprawnie, bezpiecznie i co ważne bez pomyłek. Wydaje się to oczywiste i nienastręczające problemów, jednak praktyka pokazuje, że w przypadku transportu drobnicowego o błąd w rozliczeniu, czy właściwym rozwiezieniu palet do tej samej firmy, ale w różnych oddziałach jest naprawdę łatwo. Ze względu na dużą ilość przeładunków między adresem startowym a miejscem ostatecznego rozładunku, towary przewożone w systemie transportu drobnicowego (LTL) są o wiele bardziej narażone na ryzyko uszkodzenia, zniszczenia opakowania niż ma to miejsce w transporcie całopojazdowym.

Kierowcy zawodowi z doświadczeniem to niezawodność dostaw

Szukając godnego zaufania partnera do przewozu ładunków całopojazdowych i drobnicowych koniecznie trzeba sprawdzić doświadczenie przewoźnika w obsłudze obu rodzajów zleceń. Dodatkowym zabezpieczeniem oczywiście będzie posiadanie przez firmę transportową odpowiedniego pakietu ubezpieczeń jak chociażby ubezpieczenie OC przewoźnika. Przykładem firmy, która dba o wysoką jakość świadczonych usług w obszarze transportu drobnicowego jest firma TLS Klimków Kowalczyk.

Szukając partnera do transportu drobnicowego (LTL) w systemie doładunków, warto zwrócić uwagę na flotę pojazdów, jakimi dysponuje firma przewozowa. Koszty całkowite usługi będą zdecydowanie niższe u tych wykonawców, którzy mają zróżnicowany tabor, pozwalający na transport zarówno większej, jak i mniejszej liczby palet.

Opracowanie:
Strzelin, Fabryczna 14
tel. 660 794 469
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz