Materiał Partnera

Rodzaje sterowników wykorzystywanych w kotłach warzelnych

Rodzaje sterowników wykorzystywanych w kotłach warzelnych

Kotły warzelne są najczęściej i najbardziej tradycyjnym sprzętem, który używa się w branży gastronomicznej. Można w nich przygotowywać, jak i podgrzewać gotowe już potrawy. Nie da się bez nich obyć w gastronomicznych zakładach, z tego powodu warto poznać je bliżej. Zarówno ich cechy charakterystyczne, jak i bardziej dogłębne tematy, czyli rodzaje sterowników w nich wykorzystywanych.

Co to jest kocioł warzelny?

Kocioł warzelny, tak jak we wstępie wspomniano, służy do przygotowywania potraw. Jest podstawowym elementem zakładów gastronomicznych, a jego kluczową częścią jest komora warzelna. Składa się na nią kocioł wewnętrzny oraz zewnętrzny, pomiędzy którymi znajduje się przestrzeń grzejna – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy Mikster Sp. z o.o. Kotły mogą być zasilane na różne sposoby. Biorąc to pod uwagę, wyróżnia się trzy rodzaje kotłów warzelnych, a mianowicie kotły warzelne elektryczne, gazowe oraz parowe.

Jak wybrać kocioł warzelny?

Wybór odpowiedniego kotła zależy przede wszystkim od rodzaju instalacji, którą posiadamy w swoim zakładzie. Jeśli zależy nam na inne kotle, należy sprawdzić możliwości doprowadzenia innego rodzaju zasilania. Ponadto, ważna jest cena kotła – gazowe należą do najdroższych, ale ich koszty eksploatacyjne są za to niższe niż w przypadku pozostałych sprzętów. Ponadto, warto zwrócić uwagę na pojemność kotła i ilość posiłków, jakie zakład zamierza serwować.

Sterowniki w kotłach warzelnych

Rodzaje sterowników wykorzystywanych w kotłach warzelnych mogą być różne, w zależności od tego, gdzie mają być zastosowane. W przypadku kotłów warzelnych nadają się sterowniki MCC-050, INDU-50 oraz INDU-52. Służą do regulacji temperatury i mogą współdziałać z oprogramowaniem komputerowym. Niektóre z nich stosowane są w urządzeniach pracujących w trudnych warunkach środowiskowych, dlatego należy mieć na to szczególną uwagę.

Oceń artykuł (2)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz