Materiał Partnera

Profesjonalny zakład przerobu złomu

Profesjonalny zakład przerobu złomu

Gospodarka oparta na wiedzy, jest charakterystyczna dla państw rozwiniętych i rozwijających się, koncepcja ta zakłada bardzo wiele działań dotyczących ochrony środowiska. Jednym z nich jest rozwój infrastruktury recyklingowej, na którą składają się między innymi profesjonalne skupy złomu. Do takich możemy zaliczyć Zakład przerobu złomu Czyżykowski Stec, który jest jednym z liderów regionalnych, a nawet krajowych w branży odzysku surowców.

Skup i sprzedaż złomu

Swoją wysoką pozycję w województwie kujawsko-pomorskim Zakład przerobu złomu Czyżykowski Stec osiągnął dzięki szerokiej ofercie skupu i sprzedaży złomu. Firma ta współpracuje zarówno z klientami indywidualnymi, jak i podejmuje stałą współpracę z ośrodkami przemysłowymi, przedsiębiorstwami budowlanymi, a także podmiotami zajmującymi się recyklingiem właściwym surowców wtórnych. W łańcuchu działań ponownego przywracania na rynek surowców różnego rodzaju Zakład przerobu złomu Czyżykowki Stec stanowi początkowe ogniowo. To bowiem dzięki takim firmom złom czy metale kolorowe odbierane są od podmiotów chcących się ich pozbyć (usługi skupu), a następnie przekazywane (usługi sprzedaży) przedsiębiorstwom recyklingowym. Mowa tutaj o takich materiałach jak złom stalowy, kawałkowy, żeliwny, poprodukcyjny, poamortyzacyjny, kolejowy, wióry, stal kwasoodporna, czy miedź, brąz, cynk, nikiel, cyna i aluminium zaliczane do metali kolorowych.

Usługi demontażu konstrukcji stalowych

Zakład przerobu złomu działający w Toruniu zdobył przewagę konkurencyjną na rynku, również dzięki profesjonalnym usługom demontażu konstrukcji stalowych. To właśnie przy takich działaniach generowane są olbrzymie ilości materiałów nadających się do procesu recyklingowego. Obsługa tego rodzaju inwestycji pozwala zakładom przerobu złomu na obrót tysiącami ton materiału rocznie! Tak jest w przypadku toruńskiego przedsiębiorstwa, które w celu zapewnienia najwyższej jakości obsługi, wyposażyło się w nowoczesny park maszynowy. Składa się on z maszyn załadunkowych, dźwigowych, montażowych, czy tych przeznaczonych do transportowania bliskiego towarów. Zakład posiada również nowoczesne pojazdy z kontenerami, które pozwalają na sprawny przewóz materiałów z całej Polski.

Zezwolenia na składowanie materiałów niebezpiecznych dla środowiska

Składowanie materiałów niebezpiecznych dla środowiska w dużym tonażu wymaga przestrzegania restrykcyjnych przepisów. Dotyczą one zastosowania odpowiednich technik przechowywania czy przewozu, a także wdrażania proekologicznych systemów jakościowych. Niezbędne jest również gwarantowanie pracownikom bezpieczeństwa pracy. To dlatego zezwolenia na ten rodzaj działalności w obrębie branży surowców wtórnych uzyskują tylko najlepsze podmioty – do takich zalicza się Zakład przerobu złomu Czyżykowski Stec.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz