Materiał Partnera

Prawa przysługujące gościom hotelowym

Prawa przysługujące gościom hotelowym

Pobyt w hotelu pozwala nam oderwać się od codzienności. Nie musimy martwić się o sprzątanie ani posiłki. Wszystko mamy podane pod nos, a dyskretna obsługa robi, co może, abyśmy byli zadowoleni. Nie można jednak zapominać o tym, że jesteśmy tam gośćmi. Jako goście mamy zarówno pewne obowiązki, jak i prawa wynikające z zasad życia społecznego i kultury danego miejsca.

Zawsze czytaj regulamin

Prawa i obowiązki gościa hotelowego wynikają pośrednio z obowiązującego prawa i obyczajowości w danym kraju, a bezpośrednio – z regulaminu hotelu. Dobry hotel umieszcza regulamin w widocznym miejscu, tak aby był on zawsze do wglądu. Warto zapoznać się z zasadami panującymi w miejscu, gdzie jesteśmy gośćmi. Trzeba pamiętać, że za ścianami są też inni ludzie, którzy dokładnie tak samo jak my przyjechali po to, aby się zrelaksować. Nasze formy spędzania czasu w hotelu nie powinny nigdy ingerować w komfort i prywatność innych.

Regulaminy skupiają się raczej na tym, czego nie można robić w hotelu. Obostrzeń jest sporo, lecz są one dość oczywiste i stosowanie się do nich nie powinno być problemem dla kulturalnej osoby.

Co można, a czego nie wolno robić w hotelu?

Po wykupieniu pobytu w pokoju możesz z niego korzystać w ramach usług świadczonych przez hotel i z uwzględnieniem zasad społecznych. Jeżeli zapraszasz gości – do czego masz prawo – odpowiadasz za nich. Podobnie jest ze zwierzętami. O zwierzętach należy powiadomić obsługę. Hotel nie musi się zgadzać na przyjmowanie wszystkich gatunków naszych pupili.

Możesz korzystać ze wszystkiego, co oferuje hotel – zarówno z wyposażenia pokoju, jak i hotelowej infrastruktury oraz rozrywek.

Możesz zawsze liczyć na pomoc obsługi. Pamiętaj, że najłatwiej będzie Ci pomóc, jeżeli będziesz jasno komunikować swoje potrzeby. W miejscach takich jak np. Hotel Solec zawsze można liczyć na kompetentne i pełne wyrozumiałości wsparcie

Przejdźmy do tego, czego nie można. Przede wszystkim zabronione jest naruszanie spokoju innych gości. My sami powinniśmy w częściach wspólnych rozmawiać półgłosem i zawsze mieć kompletny strój. Dzieci i zwierzęta, które nam towarzyszą, powinny zachowywać się w miarę możliwości spokojnie. Absolutnie nie wolno wynosić wyposażenia z pokoju ani zabierać „pamiątek” w postaci ręczników czy innych rzeczy, które otrzymaliśmy do dyspozycji, nie zaś na własność. Nie można organizować głośnych imprez. Zakłócenie ciszy nocnej może skutkować wyproszeniem z hotelu i wpisaniem na tzw. czarną listę. Po takim incydencie zostaniemy na pewno dobrze zapamiętani.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz