Materiał Partnera

Wypoczynek w sercu Beskidów. Gdzie znaleźć nocleg?

Wypoczynek w sercu Beskidów. Gdzie znaleźć nocleg?

Beskidy to jeden z najpopularniejszych regionów wypoczynkowych w Polsce, dlatego noclegi w tej okolicy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród turystów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Planując urlop w Beskidach chcemy maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie daje ten region, a więc bliskość gór i kurortów turystycznych. Gdzie szukać idealnego noclegu w Beskidach?

Górski wypoczynek

Nie ma wątpliwości, iż największą atrakcją Beskidów są góry. Malownicze krajobrazy, dzikie doliny rzek, zaciszne polany wśród lasów – to właśnie te cuda natury co roku przyciągają do beskidzkich miejscowości miłośników przyrody z całego kraju i nie tylko. Wybierając więc nocleg w Beskidach warto wybrać miejsce, które daje bogate możliwości obcowania z naturą. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dogodny dostęp do szlaków. Bliskość tras pieszych i rowerowych to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie stracimy czasu na dojazdy i będziemy mogli cieszyć się codziennymi wędrówkami i malowniczym widokiem z okien. Na szczególną uwagę zasługują specjalne ścieżki dydaktyczne oraz trasy na tak osławione szczyty, jak np. Trzy Kopce czy Równica. Tym kryterium warto także kierować się zimą, kiedy zależy nam na dobrym dostępie do wyciągów narciarskich, dzięki którym można realizować pasje, takie jak narciarstwo czy snowboard. Ponadto dobrze jest też zwrócić uwagę na bliskość rzek i przystani kajakowych – spływy umilą czas spędzony w górach. Poza tym w okolicy powinna znaleźć się wypożyczalnia rowerów, a dla miłośników jazdy konnej – stadnina. Warto zatem szukać noclegów położonych nie w centrum zatłoczonych kurortów, a bliżej górskich szlaków, gdzie odpoczniemy od zgiełku i będziemy mogli spędzić czas na łonie natury, ciesząc się świeżym powietrzem górskich łąk i lasów.

Atrakcje i rozrywka

Z drugiej strony wybrany nocleg powinien umożliwiać zwiedzanie regionu i okolicznych miast oraz zapewniać dogodny dostęp do największych atrakcji turystycznych, który w beskidzkich miejscowościach nie brakuje.

  Coś dla siebie znajdą tu zwłaszcza miłośnicy aktywnego wypoczynku który mogą korzystać z boisk, kortów, siłowni, a także wypożyczalni quadów czy parków linowych. – Podpowiada przedstawiciel Willi Oleńka, oferującej wypoczynek w sercu Beskidów. - Warto zwrócić uwagę, czy w pobliżu noclegu znajdziemy ośrodki SPA, sauny lub groty solne, które pozwolą zadbać o ciało i ducha. Ponadto godne polecenia są również muzea i izby regionalne, które pozwolą zapoznać się z tradycjami i zwyczajami charakterystycznymi dla regiony Beskidów i z bogatym miejscowym folklorem. Gdzie szukać noclegów spełniających wszystkie te kryteria? Z pewnością warto zapoznać się z ofertami w Internecie, gdzie poznamy szczegóły lokalizacji i okolicy obiektów noclegowych.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz