Materiał Partnera

Popularne mieszanki smakowe stosowane w produkcji żywności

Popularne mieszanki smakowe stosowane w produkcji żywności

Skrobie modyfikowane i błonniki wykorzystywane są we wszystkich gałęziach przemysłu spożywczego. Poprawiają walory smakowe produktów, a w efekcie – podnoszą atrakcyjność żywności. Odpowiedni dobór mieszanki smakowej jest kluczowy w tworzeniu wyrobów bezpiecznych do spożycia, ale przede wszystkim smacznych. Przyjrzyjmy się bliżej tym, które cieszą się dużą popularnością.

Mieszanki smakowe wysokiej jakości

W kwestii produkcji żywności najważniejsza jest jakość. Z tego powodu każdy składnik dobierany musi być z należytą uwagą – jego użycie dopuszczane jest po wielu testach weryfikujących bezpieczeństwo i przydatność do spożycia. Ścisłej kontroli poddawane są również wszelkiego rodzaju mieszanki smakowe, które poprawiać mają smak, a jednocześnie atrakcyjność produktów spożywczych.

Zasłużone sukcesy na tym polu odnosi Culinar Polska – firma będąca częścią szwedzkiej spółdzielni rolniczej Lyckeby Group skupiającej około 700 producentów skrobi ziemniaczanej. W branży dodatków do żywności działa ona od wielu lat, a jakość jej usług potwierdzają liczne certyfikaty. Jej linie produkcyjne cieszą się zaufaniem producentów zarówno wypieków, jak i słonych przekąsek czy innych wyrobów.

Popularne mieszanki smakowe

Wśród produktów oferowanych przez Culinary Polska znaleźć możemy linie produkcyjne cieszące się szczególną popularnością. Wszystkie oparte są na organicznej skrobia ziemniaczanej. Jedną z nich jest Lyckeby Keep, skrobie stabilizujące emulsje przeznaczone do suszenia rozpyłowego. Brzmi to dość obco, ale w grupie tego typu produktów mieszczą się zabielacze do kawy czy suplementy diety i witaminy.

Godne uwagi są tu skrobie zagęszczające z linii Lyckeby Careful, które nie zawierają konserwantów i są przeznaczone do wyrobów z tak zwaną „czystą etykietą”, czyli między innymi produktów mlecznych, sera, deserów opartych na mleku, przetwarzanych owoców, zup, sosów oraz chłodzonych i mrożonych gotowych posiłków.

Microlys natomiast to skrobie zagęszczające nadające produktom gładką, błyszczącą powierzchnię. Przystosowane są do procesów przebiegających zarówno na gorąco, jak i na zimno. Zapewniają ponadto przyjemną fakturę żywności, ale mają neutralny smak.

Trecomex oraz Swely Gel to skrobie zagęszczające przystosowane odpowiednio do obróbki na gorąco i na zimno. Produkty zawierające skrobie z linii Trecomex odznaczają się wysoką stabilnością kwasów oraz długim terminem przydatności. Swely Gel za to doskonale sprawdza się w łagodnych, średnich i trudnych warunkach obróbki. Przeznaczeniem skrobi zagęszczających z linii Swely Star natomiast jest uzyskanie puszystej konsystencji żywności. Ich właściwości obejmują dużą lepkość oraz neutralny smak.

Produktem o szerokim zastosowaniu jest błonnik ziemniaczany Potex charakteryzujący się wysoką chłonnością wody oraz zdolnością do wiązania tłuszczów. Zachowuje on stabilność w wysokich i niskich temperaturach, a także wytrzymuje różne rodzaje obróbki, obejmujące ścinanie, zamrażanie i rozmrażanie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz