Materiał Partnera

Branża półproduktów farmaceutycznych, paszowych i przemysłowych – najlepsze firmy eksportowe

Branża półproduktów farmaceutycznych, paszowych i przemysłowych – najlepsze firmy eksportowe

Polska uważana jest w Europie za jeden z najlepszych krajów pod względem produkcji żywności, a także przetwórstwa półproduktów spożywczych, farmaceutycznych, czy paszowych. Na terenie naszego państwa działają bowiem liczne firmy, które swoje wyroby i usługi kierują nie tylko do rodzimych klientów biznesowych, ale również tych zagranicznych – zwłaszcza ze wschodu. To właśnie eksport produktów do krajów bałtyckich, czy też Rosji, Ukrainy i Białorusi stanowi bardzo duży udział całego handlu zewnętrznego.

Rynek wschodni – eksport artykułów skrobiowych i nie tylko

Warto wiedzieć, że bardzo ważnymi parterami ekonomicznymi Polski są takie państwa jak Białoruś, Ukraina, Rosja, Uzbekistan, Kazachstan, Litwa, Estonia oraz Łotwa. To do tych krajów dostarczane są półprodukty spożywcze, a także artykuły potrzebne dla branży farmaceutycznej, paszowej, czy przemysłowej. Warto wiedzieć, że nie tylko napędza to znacznie ekonomię naszego kraju, ale także pozytywnie wpływa na współpracę pomiędzy przedsiębiorstwami ze wchodu, które oczywiście nie należą do struktur Unii Europejskiej, a chcą wdrażać najnowsze systemy jakościowe. Z takimi firmami kooperuje między innymi przedsiębiorstwo Foodexport, które wyspecjalizowało się w oferowaniu takich produktów jak: cukier biały kryształ, glukoza, ryż długoziarnisty, lecytyna, hydrolizaty skrobiowe, otręby zbożowe, serwatki w proszku, skrobie modyfikowane, czy skrobie ziemniaczane. Długoletnie doświadczenie w oferowaniu eksportu produktów skrobiowych, pozwoliło również firmie Foodexport wspierać działania logistyczne oraz spedycyjne polskich producentów, które chcą wdrożyć odpowiedni model dystrybucyjny w swoich przedsiębiorstwach i budować pozytywny wizerunek na wymagającym oraz specyficznym rynku wschodnim.

Przykładowy produkt – skrobia ziemniaczana

Jeśli chodzi o eksport produktów skrobiowych, ciekawym przykładem są skrobie ziemniaczane. To one w dużych ilościach są sprzedawane na rynek wschodni, który wykorzystuje je zarówno do celów spożywczych, jak i też przemysłowych. Według analiz popyt na skrobię wśród takich państw jak Rosja, Białoruś, Ukraina, Kazachstan, Uzbekistan, Litwa, Łotwa i Estonia dynamicznie wzrasta, podobnie jak zastępująca coraz częściej skrobię ziemniaczaną, ta zbożowa – szacunkowo w ostatnich kilku latach Polska eksportowała ponad 700 tysięcy ton skrobi ziemniaczanej! Tak olbrzymie wyniki są efektem wysokiej jakości plantacji ziemniaków, a także procesów przetwórczych opartych o unormowania unijne, systemy jakościowe ISO, czy złożone programy GHP (Doba praktyka higieniczna), GMP (Dobra praktyka produkcyjna) i HACCP (Analiza i krytyczna punkty kontroli dla branży spożywczej).

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz