Artykuł sponsorowany

Piłkochwyty - standard na współczesnych boiskach piłkarskich

Piłkochwyty - standard na współczesnych boiskach piłkarskich

Zarówno profesjonalny stadion, jak i boisko szkolne czy przestrzeń sportowa do ogólnego użytku powinny być właściwie wyposażone. Liczy się nie tylko właściwie dobrana nawierzchnia czy infrastruktura, taka jak kosze, siatki czy bramki. Ważne jest również przygotowanie zabezpieczenia przed wypadaniem piłki poza pole gry. W tej roli doskonale sprawdzają się piłkochwyty.

Czym są piłkochwyty?

Piłkochwyt to z pozoru prosta konstrukcja, która jednak spełnia bardzo ważną rolę. Zwykle ma formę siatki o odpowiednio dobranej przekątnej oczek, która jest zawieszona na słupach i linach. Można zamontować ją wokół całej przestrzeni do uprawiania gier zespołowych lub rozciągnąć jedynie za bramkami, czyli tam, gdzie jest najwyższe prawdopodobieństwo wypadnięcia piłki. 

Piłkochwyt nie tylko ułatwia grę, ponieważ zwalnia z konieczności szukania piłki, która wypadła poza boisko przedłużając rozgrywki. Jej funkcją jest również ochrona budynków, obiektów i pojazdów, które znajdują się w sąsiedztwie terenu sportowego – wyjaśnia pracownik sklepu SPORTPLUS.PL. 

Stosując piłkochwyt, zabezpieczasz okna pobliskich budynków przed rozbiciem oraz samochody przed uszkodzeniem.

Gdzie stosuje się piłkochwyty?

Można uznać, że piłkochwyty wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie odbywają się rozgrywki gier zespołowych. Takie rozwiązania przede wszystkim dobrze sprawdzą się w szkołach. Boiska szkolne często sąsiadują nie tylko z gmachem szkoły, ale także budynkami mieszkalnymi lub ruchliwymi ulicami.

Wypadnięcie piłki poza obszar gry nie tylko przedłuża rozgrywki, zaburzając organizację lekcji WF, ale także zmusza uczestników do opuszczenia terenu szkoły, aby odnaleźć zgubę. Może to narażać uczniów na niebezpieczeństwo, a opiekunów na konsekwencje prawne. Ponadto, piłka może uszkodzić budynek szkoły albo okoliczne obiekty lub pojazdy. Stosowanie piłkochwytów rozwiązuje ten problem i zapewnia komfort gry oraz bezpieczeństwo uczestników. Coraz więcej placówek edukacyjnych inwestuje w taki rodzaj zabezpieczeń.

Piłkochwyty sprawdzą się nie tylko na boiskach szkolnych, ale również w klubach sportowych, na stadionach, a także w obiektach, gdzie rozgrywki odbywają się wewnątrz, na przykład lodowiskach do hokeja czy halach do gry w koszykówkę. Można spotkać je także na kortach tenisowych.

Podczas montowania piłkochwytów warto uwzględnić rodzaj gry, a przede wszystkim wielkość piłek, które będą wykorzystywane i dobrać do nich średnicę oczek siatki. Nie zawsze też jest konieczność grodzenia całego obwodu boiska. Czasami wystarczy zamontować siatki jedynie za bramkami lub koszami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz