Materiał Partnera

Zawody sportowe w szkole – doceń wysiłek uczniów!

Zawody sportowe w szkole – doceń wysiłek uczniów!

W każdej szkole czy to podstawowej, czy średniej organizowane są każdego roku różne zawody sportowe. Średnio w jednej konkretnej placówce przeprowadza się od dwóch do nawet ośmiu konkurencji. Najczęściej są to zawody lekkoatletyczne, siatkarskie, czy też piłkarskie. Organizatorzy tego typu imprez powinni zadbać o jak najwyższy poziom całego wydarzenia sportowego, na który składają się również nagrody!

Wybór trofea uzależniony od typu imprezy

Przy wyborze odpowiedniego medalu lub pucharu ważne jest zwrócenie uwagi na typ i rodzaj imprezy sportowej. W przypadku tych mniej formalnych odbywających się wśród uczniów jednej szkoły można wybrać skromniejsze trofea, które będą jednak podkreślały charakter danego wydarzenia. Zawody gminne, powiatowe, czy też wojewódzkie dla klas młodszych i starszych powinny znacznie się wyróżniać od standardowych nagród. Warto przy tym wiedzieć, że dzisiaj na rynku oferowane są medale i puchary dedykowane różnym dyscyplinom sportowym, co wpływa na ich wykonanie oraz wygląd. Oferty najlepszych sklepów przewidują nagrody dla pływaków, zespołów siatkarskich, piłkarskich, dla lekkoatletów, tenisistów, czy też jeźdźców konnych.

Gdzie zamówić trofea?

Szkoły organizujące zawody sportowe zdają sobie sprawę, jak ważne dla zawodników są trofea. To dlatego coraz częściej zamawiają je w miejscach, które są wyspecjalizowane w ich przygotowywaniu, oraz które mają doświadczenie rynkowe. Takim salonem nagród jest sklep Konsul Trofea Sportowe, gdzie można zakupić puchary, statuetki, medale, kotyliony, pinsy czy buttony. Dlaczego warto zamawiać właśnie stamtąd? Odpowiedź jest prosta – to właśnie trofea z tego salonu nagród trafiały między innymi w ręce Adama Małysza czy Roberta Korzeniowskiego za zwycięstwa w prestiżowym imprezach o ogólnopolskim – i nie tylko – znaczeniu.

Sposób wręczenia nagrody ma znaczenie!

Jeśli chodzi o nagrody rzeczowe, czy też stypendia, warto wręczać je na galach zakończeniowych danego roku szkolonego, lub też specjalnych apelach. Każdy organizator imprezy sportowej powinien jednak zadbać o to, aby zwycięscy byli obdarowywani medalami i innego rodzaju trofeami zwycięstwa już po skończonych zawodach na podium. Dla młodych zawodników jest to szczególny powód do dumy, który może w przyszłości zaprocentować – już w szkole podstawowej – zaszczepieniem pasji do sportu, zdrowego trybu życia, a także szacunku do przeciwnika. Psychologowie zwracają również uwagę, że takie chwile w życiu dziecka zapewniają mu odpowiednie bodźce związane z rozwojem pewności siebie.

Opracowanie:
Czeladź, Nowopogońska 98
tel. 32 720 11 50
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz