Artykuł sponsorowany

O wymianach tarcz hamulcowych opowiadają doradcy sklepu z częściami AUTO-ALEX

O wymianach tarcz hamulcowych opowiadają doradcy sklepu z częściami AUTO-ALEX

Sklep motoryzacyjny AUTO-ALEX to miejsce, gdzie można kupić części i akcesoria do aut japońskich oraz europejskich. Oferta tej gliwickiej firmy dotyczy olejów samochodowych, zestawów rozrządów, filtrów, świec zapłonowych, oświetlenia pojazdów, a także kloców i tarcz hamulcowych. Na ostatnich podzespołach szczególnie warto się zatrzymać, ponieważ to one wpływają znacznie na bezpieczeństwo jazdy oraz długość drogi hamowania. Kiedy należy wymieniać takie tarcze i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? O tym opowiadają doradcy sklepu AUTO-ALEX.

Jak często należy wymieniać tarcze hamulcowe?

Wymiana tarcz hamulcowych powinna odbywać się po około 70 tysiącach przejechanych kilometrów. Kierowcy, którzy preferują agresywną jazdę, duże prędkości, a także ci, poruszający się sportowymi autami powinni jednak rozważyć zakup nowego kompletu nawet po 50 tys. pokonanych km. Doradcy ze sklepu motoryzacyjnego AUTO-ALEX z Gliwic dodają również, iż szczególną uwagę warto zwrócić na sam typ i jakość tarcz hamulcowych. Słabej klasy podzespoły mogą wytrzymać znacznie mniejszy dystans, wpływając również znacznie na drogę hamowania i tym samym na bezpieczeństwo jazdy.

Jakie objawy wskazują na zużycie tarcz hamulcowych?

Doradcy z firmy AUTO-ALEX nie tylko rekomendują zwracanie uwagi na wskazaną przez producenta żywotność tarcz hamulcowych, ale także na niepokojące objawy, które mogą wskazywać na konieczność udania się do serwisu. Oznaką znacznego wyeksploatowania tychże podzespołów, są:

  • charakterystyczny pisk przy hamowaniu,

  • wyraźnie wydłużona droga hamowania,

  • drgania podczas jazdy,

  • odbijanie pedału hamulca.

Na jakie tarcze hamulcowe warto postawić?

Tarcze hamulcowe produkowane są przez uznanych producentów, a także przez wiele firm mniej rozpoznawalnych na rynku. Sklep motoryzacyjny AUTO-ALEX z Gliwic zachęca do zainteresowania się przede wszystkim częściami oryginalnymi, które doskonale wypadają w testach jakościowych. To one gwarantują wysoki komfort jazdy oraz jej najwyższe bezpieczeństwo. Jak zatem rozpoznać tarcze hamulcowe podwyższonej klasy? Jak wyjaśnia jeden z pracowników gliwickiego sklepu:

Za najodporniejsze uważa się obecnie tarcze hamulcowe wykonane ze stali hartowanej lub te w wersjach ceramiczno-węglowych. Pamiętać jednak trzeba, by dobrać zestawy właściwe pod względem typu, średnicy czy grubości. W naszym sklepie zawsze udzielamy porad, a każdy liczyć może też na atrakcyjne ceny.

Jak wygląda wymiana tarcz hamulcowych?

Tarcz hamulcowych nigdy nie należy wymieniać samodzielnie. Specjaliści sklepu AUTO-ALEX polecają jednak kupowanie tych podzespołów na własną rękę, ponieważ mechanicy mogą wybrać dla kierowcy modele w podobnej klasie, ale za znacznie wyższą cenę. Jeśli chodzi zaś o etapy wymiany tarcz hamulcowych, wyróżnić należy:

  • demontaż kół,

  • demontaż zacisków,

  • demontaż klocków,

  • demontaż tarcz,

  • montaż nowych tarcz

  • montaż nowych klocków hamulcowych,

  • montaż kół,

  • odpowietrzenie układu hamulcowego.

Serwis powinien uwzględniać również sprawdzanie prawidłowości działania całego układu hamulcowego. Doradcy AUTO-ALEX radzą też, by prosić mechaników o wyważenie kół, sprawdzenie całego zawieszenia oraz stanu bieżników opon. Jazda z wytartymi tarczami hamulcowymi niestety negatywnie wpływa na wiele podzespołów pojazdu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz