Materiał Partnera

Lampy zespolone – co warto o nich wiedzieć?

Lampy zespolone – co warto o nich wiedzieć?

Lampy zespolone są dedykowane dla pojazdów służb mundurowych w Polsce, czy też dla firm budowlanych i robót drogowych. Ich nazwa dotyczy zaś między innymi tego, że są one połączone z nagłośnieniem – odpowiednimi według przepisów sygnałami dźwiękowymi. Dowiedz się, jakie typy lamp zespolonych można znaleźć na rynku, jakich producentów wybierać, oraz gdzie okazyjnie kupić te urządzenia.

Kiedy wykorzystywane są lampy zespolone?

O wykorzystaniu lamp zespolonych mówią artykuły prawa o ruchu drogowym. To one wyznaczają między innymi to, że pojazd wykonując na drodze prace porządkowe, czy remontowe musi wysyłać żółte sygnały błyskowe. Podobnie jest z służbami mundurowymi, których pojazdy według odrębnych przepisów prawa, wyznaczają wykorzystywanie lamp niebieskich, czy też czerwonych, o odpowiednim rodzaju rozbłysku. Lampy zespolone kupowane są zatem w ramach m.in. zamówień publicznych przez straż pożarną, pomoce drogowe, policję, urzędy celne, lotniska, firmy budowlane i porządkowe, czy nawet przez wojsko!

Czym wyróżniają się najlepsze lampy zespolone? – producenci

Najlepsze lampy zespolone są tworzone w ultralekkich konstrukcjach. To zapewnia ich łatwy oraz stabilny montaż na dachy pojazdu. Oprócz tego wysokie jakościowo wyroby, powinny być wykonane z wysokiej jakości tworzyw odpornych na działania różnych warunków atmosferycznych, w tym szczególnie na promieniowanie UV. Ważne jest także to, aby były one wyposażone w specjalne dodatkowe lustra, które pozwalają znacznie zwiększyć widoczność oznakowanego pojazdu. Jeśli chodzi zaś o zakres sygnału błyskowego/świetlnego, zawsze przy certyfikowanych produktów, spełnia on wymagania przepisów prawa. Zwracać zatem przy zakupie należy uwagę nie na ten element, ale m.in. na napięcie zasilania, źródło prądu, oraz na pobór prądu. Dobra konstrukcja m.in. „kogutów” policyjnych, powinna być wyposażona w dwa moduły z 16 diodami LED dla każdego z osobna. Wykorzystanie tych wysokowydajnych 3W, pozwala na niskie zużycie prądu (np. 4,0A (12V)/2,0A (24V)).  Wyróżniając zaś rynkowych dobrych producentów, należy wspomnieć o markach: ELFIR, JULUEN, GAMET, ELEKTRA, BRITAX, czy też electraQuip. To właśnie ci wytwórczy cieszą się najlepszymi opiniami, a ich lampy zespolone przechodzą najbardziej restrykcyjne testy branżowe.

Dystrybutorzy polscy lamp zespolonych

W Polsce działa niewielu szeroko wyspecjalizowanych dystrybutorów lamp zespolonych z nagłośnieniem. Najlepsi z nich gwarantują jednak bardzo atrakcyjne ceny i sprawną obsługę. Mowa o pomocy technicznej, doradztwie przy zakupie, czy też o serwisie gwarancyjnym oraz bezpiecznych dostawach kurierskich. Tym charakteryzuje się między innymi firma HP FONICA, która w swojej rozległej ofercie posiada również lampy ostrzegacze, lotniskowe, robocze, użytkowe, czy też pojedyncze i kierunkowe. Z ich opisami produktowymi i pełną specyfikacją, warto zapoznać się na dedykowanej stronie www!

 

Opracowanie:
Warszawa, Tyszkiewicza 13 lok. U2
tel. 22 888 00 12
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz