Artykuł sponsorowany

Nie tylko angielski. W naukę których języków opłaca się inwestować?

Nie tylko angielski. W naukę których języków opłaca się inwestować?

Wszyscy doskonale wiemy, że dziś na całym świecie warto znać angielski i nie trzeba tego nawet komentować. W polskich szkołach uczymy się tego języka niemal wszyscy. Coraz więcej rodziców inwestuje też w prywatną edukację angielskiego swoich dzieci już od najmłodszych lat. A co z innymi językami obcymi? - W naszym artykule postaramy się przekonać, że dla Polaków w tej materii na pierwszym miejscu jest ciągle język niemiecki.

Język niemiecki jako drugi co do popularności język obcy w polskich szkołach

Kiedy zaczynamy szukać w Internecie informacji o tym, w naukę których języków obcych poza angielskim opłaca się inwestować, w wynikach na pierwszych pozycjach pojawia się język niemiecki. Dlaczego więc właściwie postanowiliśmy podjąć ten temat, skoro wiele można już w różnych miejscach o nim przeczytać? - Już wyjaśniamy.

Język niemiecki poza angielskim to drugi co do popularności język obcy, którego uczymy się w polskich szkołach państwowych. Prawda jest taka, że wiele osób ma wątpliwości co do systemu edukacji w naszym kraju. Wątpliwości te dotyczą generalnej organizacji, metod nauczania i programu. Komu tak naprawdę w życiu dorosłym przydaje się na przykład matematyka na poziomie maturalnym, znajomość dat urodzenia i śmierci władców kraju, czy tym bardziej znajomość pewnych dzieł literackich, których dodatkowo w szkołach nie możemy nawet na własny sposób interpretować?

Całe szczęście co do zasadności nauki języka niemieckiego w szkołach państwowych nie musimy,  a nawet nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości. Nauka niemieckiego się opłaca, co rozwiniemy w dalszej części artykułu.

Język niemiecki jako drugi topowy język obcy Polaków od lat

Nauka języka niemieckiego się opłaca, bo to szczególnie ważny język obcy po angielskim na rynku pracy, w który celują Polacy. Znajomość niemieckiego jako pozycja w CV jest naprawdę cenna. Naukę niemieckiego najlepiej rozpocząć jak najwcześniej. Jak podpowiedziano nam w Best German Centrum Językowe z Wrocławia, to się opłaca nie tylko dlatego, że wówczas nasz mózg najłatwiej chłonie językową wiedzę. I tu znów na chwilę wracamy do nauki w szkołach państwowych. W większości podstawówek język obcy to tylko angielski, ale już w szkołach na kolejnym etapie edukacji, w większości klas mamy angielski i dodatkowy język obcy. Idąc tym tropem dalej: prym wśród dodatkowych języków obcych w szkołach średnich wiedzie niemiecki, ale nie zawsze od podstaw. Dla absolwenta szkoły podstawowej, który zna już przynajmniej trochę niemiecki, wybór szkół średnich jest po prostu większy. Co ciekawe, z czymś podobnym miewamy też do czynienia na polskich uczelniach. Student musi wybrać jakiś język obcy, jako jeden z przedmiotów i najczęściej wybór jest taki: niemiecki na wyższym poziomie lub inny język od zera. Nauka niemieckiego się opłaca!

Wszystko powyższe się ze sobą w pewien sposób zazębia. Finalnie znajomość niemieckiego pozwala nam znaleźć lepszą (pod różnymi względami) pracę. Lepiej płatną, w szczególnie interesującej nas lokalizacji lub ciekawszą. Oczywiście znajomość innych języków obcych również nas wzbogaca, jednak to już temat na kolejny artykuł.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz