Materiał Partnera

Język rosyjski- naucz się go już dziś!

Język rosyjski- naucz się go już dziś!

Nauka języka rosyjskiego w Polsce nie jest powszechna  Zdarza się, że nauka tego języka  jest jeszcze prowadzona  w polskich szkołach, lecz coraz częściej zostaje wyparta na rzecz języka niemieckiego czy hiszpańskiego.  Wielka szkoda, ponieważ znajomość języka rosyjskiego jest przydatną umiejętnością i w dodatku nietrudną do zdobycia. Dlaczego warto się nią wykazać?

Rosja to świetny partner w biznesie

Nie da się ukryć, że Rosja jest największym państwem na świecie oraz ważnym partnerem gospodarczym dla innych państw, w tym dla Polski. Rosyjski rynek handlowy jest ogromny, co daje polskim firmom wiele możliwości. Rosjanie są bardzo otwarci na wszelkie biznesowe propozycje i chętnie inwestują w nie swoje pieniądze. Znajomość języka pomaga w utrzymywaniu i rozwijaniu kontaktów biznesowych. W dobie powszechnego posługiwania się przez większość ludzi językiem angielskim, każdy Rosjanin doceni znajomość jego ojczystego języka.

Angielski jest powszechny, rosyjski jest poszukiwany

Dobra znajomość języka angielskiego to w zasadzie standardowa już pozycja w CV przeciętnego Polaka. I bardzo dobrze. Jest to język uniwersalny i przydający się praktycznie wszędzie. Wraz z ogromnym napływem do Polski pracowników ze wschodu, zmieniły się też potrzeby polskich pracodawców. Wielu z nich chciałoby zatrudnić w swojej firmie osobę, która może pochwalić się znajomością języka rosyjskiego. To obecnie naprawdę duży atut, niejednokrotnie gwarantujący świetną pensję. Warto wziąć to pod uwagę, kiedy chcemy rozpocząć naukę kolejnego języka obcego.

Językiem rosyjskim posługuje się kilka nacji

To może mieć duże znaczenie, jeśli lubimy podróżować, a wschodnie kraje znajdują się na liście planowanych przez nas wycieczek. Językiem rosyjskim posługuje się ok 300 mln ludzi na całym świecie. Każdego dnia używają go Białorusini. Jest drugim, najczęściej spotykanym językiem na Ukrainie. Jego znajomość  deklarują Chińczycy. W dodatku jest to język naprawdę prosty do opanowania, szczególnie dla Polaków, ponieważ wywodzi się on z rodziny języków słowiańskich.

Dobra szkoła językowa

Jeśli już zdecydujemy się na naukę języka rosyjskiego, należy wybrać dobrą szkołę językową. Nauka na własną rękę, może być nieco trudniejsza , ponieważ język rosyjski charakteryzuje się własnym alfabetem, jakim jest cyrylica. Doświadczony lingwista zapozna nas z językiem od podstaw, za pomocą atrakcyjnych pomocy dydaktycznych. Godną polecenia szkołą językową jest Centrum Języka Polskiego w Warszawie. Zatrudnieni tam nauczyciele, to ludzie z pasją. Dzięki temu nauka języka rosyjskiego będzie nie tylko efektywna, ale i przyjemna.

Opracowanie:
Warszawa, Smolna 38
tel. 22 626 96 71
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz