Materiał Partnera

Nauka jako przepustka do lepszej przyszłości.

Nauka jako przepustka do lepszej przyszłości.

W dzisiejszych czasach bez znajomości języków obcych ciężko jest znaleźć dobrą pracę. Ale również nauki takich przedmiotów jest niezwykle ważna. Prężnie rozwijająca się branża IT oprócz znajomości języków obcych wymaga wykształcenia informatycznego, bardzo dobrej znajomości matematyki. Farmaceuta bez znajomości chemii też niewiele zdziała. Istnieje wiele placówek, które poza ofertą nauki języka organizują korepetycje z przedmiotów ścisłych oraz kółka zainteresowań dla dzieci i młodzieży.

Angielski jako język globalny

Szacuje się, że język angielski zna prawie miliard ludzi. Wyparł, a właściwie zastąpił łacinę. Jego nauka stała się powszechna w szkołach na całym świecie. Języki hiszpański, włoski czy francuski też są popularne i wiele osób uczy się ich, jednak angielski jest językiem dominującym, gdyż jest wszechobecny. Przede wszystkim w Internecie, ale też w biznesie, polityce i oczywiście w nauce. Język angielski został spopularyzowany w dużej mierze dzięki amerykańskim filmom i amerykańskiej muzyce, które znane są właściwie na całym świecie. To, jak też dominacja amerykańskich firm, takich jak chociażby Google czy Facebook, spowodowała, iż język angielski stał się językiem międzynarodowym.

Ośrodki edukacyjne

Ogromne zapotrzebowanie przede wszystkim na naukę języka angielskiego powoduje, że otwierają się co chwila nowe placówki. W Polsce jest również coraz więcej ośrodków edukacyjnych, w których dzieci i młodzież, jak też dorośli, mogą znaleźć pomoc przy nauce matematyki, chemii, fizyki czy też informatyki. Mogą też brać udział w kołach tematycznych ze swoich ulubionych dziedzin nauki. Każda taka placówka posiada szeroką ofertę by przyciągnąć jak najwięcej zainteresowanych. Jedną z takich szkół jest Stacja Nauki Anna Lisiecka, która znajduje się Nowym Miszewie.

Szkoły językowe i ośrodki edukacji proponują różne kursy zarówno dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych na każdym poziomie zaawansowania. Kursy dla najmłodszych oferują naukę poprzez zabawę. Wiedza jest przekazywany w przyjemny sposób w kolorowych salach, tak by dzieci nie czuły presji ze strony nauczyciela. Wykorzystuje się tu tablice multimedialne, dzieci oglądają krótkie filmiki, słuchają muzyki, rozwiązują zagadki i rebusy. W ten sposób łatwo przyswajają wiedzę. Kursy dla młodzieży pozwalają dziecku rozwijać zdolności komunikacyjne w języku angielskim, które są im niezbędne w szkole czy w innych sytuacjach (np. na wakacjach). Nauka pisania, czytania, słuchanie i konwersacje są niezbędne do prawidłowej nauki. Również nauka innych przedmiotów na korepetycjach i kołach zainteresowań jest prowadzona w sposób przyjazny, w miłej atmosferze w towarzystwie dużej ilości zajęć praktycznych (informatyka, robotyka czy programowanie), eksperymentów i doświadczeń z chemii i fizyki. Są szkoły i ośrodki, które organizują obozy tematyczne dla młodzieży. Dzięki temu dzieciaki mogą przyswoić wiedzę z języków obcych i innych dziedzin w tzw. środowisku naturalnym. Kursy dla dorosłych też są zróżnicowane, nie tylko pod względem stopnia zaawansowania. Jeśli ktoś zna angielski, ale ma kłopoty z wymową, może zapisać się na same konwersacje. Są osoby, które nie lubią uczyć się w grupie. Dla nich są organizowane zajęcia indywidualne. Są kursy programowania, kursy dla administratorów sieci. Istnieją kursy roczne, intensywne i wakacyjne. Oferta jest tak bogaty, że każdy, mały czy duży, znajdzie coś dla siebie.

Opracowanie:
Nowe Miszewo, Północna 18
tel. 697 067 109
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz