Materiał Partnera

Kursy dla operatorów maszyn budowlanych – jakiego sprzętu dotyczą?

Kursy dla operatorów maszyn budowlanych – jakiego sprzętu dotyczą?

Praca w branży budowlanej jest zróżnicowana, a do jednych z najlepiej płatnych stanowisk zalicza się operatorów poszczególnych maszyn wykorzystywanych na placach. Ich obsługa nie jest jednak prosta i wymaga przejścia przez specjalistyczne szkolenia. Kursy organizowane przez profesjonalne ośrodki przygotowują do praktycznego posługiwania się koparkoładowarkami i wieloma innymi maszynami budowlanymi – jakimi dokładnie?

Skomplikowane prace ziemne

Na placach budowy za pomocą ciężkiego sprzętu wykonuje się przede wszystkim wszelkiego rodzaju roboty ziemne. Niwelacja terenu, wyburzenia, rozbiórki i wiele innych czynności wykonywanych jest z użyciem koparkoładowarek. Ich operatorzy muszą dysponować specjalistycznymi umiejętnościami, które zdobywa się poprzez uczestnictwo w kursach organizowanych przez profesjonalne ośrodki. Dotyczą one m.in. wspomnianych koparkoładowarek i wielu ich typów, ale nie tylko.

Do maszyn budowlanych wykorzystywanych przy pracach ziemnych zalicza się również koparki jednonaczyniowe i ładowarki również działające w takim układzie. Także i kursy z zakresu obsługi tego sprzętu organizują specjalistyczne ośrodki, takie jak np. Ośrodek Szkolenia i Usług Technicznych FENIX. Dzięki właściwie przeprowadzonym zajęciom teoretycznym i praktycznym zdobyć można wiedzę i umiejętności potrzebne do obsługi równiarek czy palowanic. Szkolenia, między innymi na koparki, ładowarki i koparkoładowarki wraz z egzaminami IMBiGS, odbywają się w Ostrowie Wlkp.

Maszyny do robót drogowych

W przypadku robót drogowych również wykorzystuje się ciężki sprzęt do zrealizowania konkretnych prac. Zadania związane z przygotowaniem nawierzchni nie są łatwe, podobnie jak obsługa skomplikowanych maszyn budowlanych. Frezarki samojezdne, których używa się do nawierzchni i dróg wymagają odpowiednich kwalifikacji od ich operatorów. Z tego względu powinni oni zwiększyć swoje umiejętności poprzez udział w specjalistycznym kursie obsługi maszyn do robót drogowych.

Na rynku pracy poszukiwani są wykwalifikowani operatorzy całych zespołów maszyn do produkcji mieszanek mineralno-asfaltowych. Roboty drogowe w tym zakresie nie są proste, dlatego pracodawcy decydują się na zatrudnianie specjalistów, którzy uczestniczyli w profesjonalnym szkoleniu z obsługi takich zespołów. Kursy organizowane przez ośrodki szkoleniowe są również proponowane operatorom przecinarek do nawierzchni dróg i walców drogowych. Ich obsługa poparta wiedzą zdobytą na specjalistycznych kursach pozwala na zachowanie pełnego profesjonalizmu i wywiązywanie się ze swoich obowiązków zawodowych w sposób jak najlepszy.

Opracowanie:
Ostrów Wielkopolski, Stefana Batorego 35
tel. 603 338 620
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz