Materiał Partnera

Nadzór inwestorski – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Nadzór inwestorski – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Skonstruowanie domu jedno- lub wielorodzinnego to spore przedsięwzięcie, które wymaga przede wszystkim odpowiednich projektów. Plany przygotuje dla inwestora specjalne biuro, które może się również zająć niezwykle istotnym nadzorem. Tego typu usługi pozwalają na kontrolowanie inwestycji na każdym jej etapie, dzięki czemu obiekt będzie zbudowany zgodnie z założeniami projektowymi.

Właściwa koncepcja

Zanim jednak zlecony zostanie nadzór inwestorski, konieczne jest wykonanie niezbędnych projektów. Zajmie się tym profesjonalne biuro, które jest w stanie zrealizować plan wszelkiego rodzaju obiektów: lokali mieszkalnych, usługowych, handlowych czy nawet produkcyjnych. Biuro projektowe może również zadbać o tereny przynależne i zaproponować ich efektywne zagospodarowanie. Po zaakceptowaniu przez inwestora wszelkich projektów przygotowanych przez specjalistów, warto zlecić nadzorowanie w trakcie ich konstruowania.

Nadzór inwestorski to usługa wykonywana m.in. przez biuro konstrukcyjne Dortech, które zajmuje się także doradztwem technicznym. Szeroki zakres usług świadczonych przez doświadczonych profesjonalistów pozwala na sprawowanie funkcji inspektora nadzoru na placu budowy. Jakie dokładnie możliwości daje takie stanowisko i dlaczego warto zdecydować się na współpracę z biurem w tym zakresie?

Zgodnie z założeniami i oczekiwaniami

Przygotowany przez architektów projekt konkretnego obiektu musi być idealnie odwzorowany. Zajmuje się tym firma budowlana, która nierzadko musi zrealizować skomplikowane, złożone zlecenie. Z tego względu w trakcie inwestycji mogą pojawić się trudności, które mogą pozostawać niezauważone, np. niedociągnięcia techniczne czy wiele innych usterek. Prowadzą one w konsekwencji do powstania zagrożenia budowlanego i – co za tym idzie – braku możliwości użytkowania powstałego obiektu. Można jednak temu zapobiec, decydując się na nadzór inwestorski. Doświadczony fachowiec sprawdzi, czy prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem i przede wszystkim czy odpowiadają one założeniom projektowym.

Inwestycje budowlane są w tym zakresie kontrolowane nie tylko pod względem technicznym, ale też technologicznym. Firmy budowlane objęte nadzorem inwestorskim pracują nie tylko rzetelniej, ale przede wszystkim wydajniej, skracając tym samym czas oczekiwania na zakończenie prac. Nadzór to gwarancja wybudowania obiektu zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym i możliwość uzyskania wszelkich niezbędnych pozwoleń, dzięki którym budynek będzie gotowy do użytku i bezpieczny. Warto zatem zdecydować się na nadzór inwestorski – zapewnia on właściwą jakość przeprowadzonych prac budowlanych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz