Dowiedz się więcej...

Budujesz lub przeprowadzasz generalny remont? A może masz w planach kompleksową aranżację wnętrz biura, gabinetu czy domu? Bez względu na skalę prowadzonych prac, potrzebne Ci będzie wsparcie profesjonalisty - znajdziesz je w biurze projektowym.

Chcesz wiedzieć więcej o tym, jakie usługi może dla Ciebie wykonać architekt, geodeta i czym różni się biuro projektowe od biura konstrukcyjnego? Na tej stronie czeka na Ciebie moc informacji związanych z branżą architektoniczną. Przygotowaliśmy zarówno artykuły specjalistyczne, które wprowadzą Cię w niuanse pracy biur projektowych, jak i cennik typowych dla branży usług czy słowniczek pojęć.

Sprawdź także przygotowane przez nas rankingi najpopularniejszych i najlepiej ocenianych biur projektowych i wybierz świadomie partnera, który pomoże opracować i zrealizować Twoją koncepcję budowlaną bądź modernizacyjną.

Biura projektowe

Biuro projektowe zajmuje się, zgodnie z nazwą, projektowaniem. Może to być zarówno przygotowywanie projektów budynków mieszkaniowych i przemysłowych, jak i wnętrz, a nawet mebli na wymiar. Zadaniem projektantów oraz architektów jest przede wszystkim opracowanie koncepcji obiektu, który ma powstać.

Ale to nie koniec pracy biura projektowego. Na podstawie wspólnie wypracowanej z klientem koncepcji, biuro projektowe przygotuje wstępną dokumentację: najważniejsze informacje techniczne, rzuty, przekroje i wizualizacje, a następnie - dokumentację techniczną, która pozwoli uzyskać pozwolenie na budowę. Możesz również liczyć na wykonanie kluczowego projektu wykonawczego - ze szczegółowym rozpisaniem wszystkich niezbędnych detali: listą wymaganych materiałów budowlanych czy szacunkowym kosztorysem, a także na nadzór autorski nad jego realizacją.

Wybierając biuro projektowe - koniecznie zwróć uwagę na zakres oferowanych prac, jak i na opinie klientów. To one są najlepszą wskazówką i gwarancją, że będziesz zadowolony z jakości usług.

Architekci

Architekci zajmują się projektowaniem oraz wznoszeniem wszelkiego rodzaju obiektów budowlanych. To specjaliści, którzy, by podjąć pracę zawodową, muszą posiadać odpowiednie uprawnienia.

W gronie architektów znajdziesz zarówno projektantów budynków - mieszkalnych, biurowych czy przemysłowych, jak i urbanistów: specjalizujących się w kształtowaniu przestrzeni miejskiej, ruralistów (ekspertów od przestrzeni wiejskiej), a także architektów krajobrazu i coraz popularniejszych w ostatnich latach - architektów wnętrz. Sprawdź zatem dokładnie, czy biuro projektowe, z którego oferty chcesz skorzystać, zapewnia usługi, które planujesz zrealizować.

Jak wybrać dobrego architekta? Warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie zawodowe oraz portfolio, a więc wybór dotychczas zrealizowanych projektów. To one są jego najlepszą wizytówką - a dla Ciebie informacją, czy estetyka, którą operuje, wpisuje się w Twoje potrzeby.

Geodeci

Geodeta jest specjalistą, gdy chodzi o pomiary nieruchomości gruntowych, jak i sporządzanie map czy też planów geodezyjnych. Korzystając z jego usług, możesz m.in. wytyczyć granice swojej nieruchomości czy wykonać pomiary do innych celów. Bez jego wsparcia, zasadniczo, nie obędzie się żadna inwestycja budowlana.

Podkreślić warto, że by pracować jako geodeta, specjalista musi posiadać uprawnienia geodezyjne, uzyskiwane przed Komisją Kwalifikacyjną ds. Uprawnień Zawodowych w Dziedzinie Geodezji i Kartografii. Należy zwrócić uwagę, czy fachowiec, z którym rozpoczynamy współpracę, posiada wszystkie wymagane prawem kwalifikacje.

Ceny usług geodezyjnych są uzależnione od wielu czynników - przede wszystkim od charakteru i zakresu prowadzonych prac, ale także od wielkości terenu, na którym dokonuje się pomiarów, czy czasu, w jakim chcemy otrzymać zamówioną dokumentację. Jeśli chcesz sprawdzić cennik usług geodezyjnych, zapoznaj się z tym przygotowanym przez nas.

Artykuły

Projekty instalacji wykonywane przez Instal-Bud
W ramach świadczonych usług biuro projektów Instal-Bud jest w stanie wykonać koncepcję instalacji wodno-kanalizacyjnych, gazowych, grzewczych czy wentylacji.
Biuro Usług Geodezyjnych Ireneusz Grządkowski – dobry wybór obsługi inwestycyjnej!
Chcesz wykonać dokumentację powykonawczą? Może potrzebujesz geodezyjnej obsługi budowy i montażu? Postaw na Biuro Usług Geodezyjnych Ireneusza Grządkowskiego.
Jakie usługi przy budowie domu jednorodzinnego świadczy geodeta Piotr Jaworski?
Podczas budowy domu jednorodzinnego należy pamiętać o zatrudnieniu geodety, np. Piotra Jaworskiego. Dowiedz się, jakie czynności zrealizuje w tym wypadku!
Adaptacja projektu typowego domu jednorodzinnego
Jeśli nie chcemy tworzyć oryginalnego projektu domu, możemy skorzystać z projektu znajdującego się w portfolio architekta. Przeprowadza się wtedy adaptację...
Wznowienie granic nieruchomości – bez geodety ani rusz
Wznowienie granic to proces umożliwiający przywrócenie nieczytelnych lub zniszczonych granic działki, przy którym niezbędny jest udział uprawnionego geodety.
Podział nieruchomości – jak to wygląda i co musisz wiedzieć?
Wszystkie zasady podziału nieruchomości są regulowane prawnie, dlatego już przed złożeniem wniosku, warto wiedzieć, jak krok po kroku przebiega podział ziemi.
Jak przebiega i kiedy wykonuje się wznowienie granic działki? Poznaj firmę Usługi Geodezyjne Krzysztof Konopko
Wznawianie granicy działki jest bardzo przydatne w przypadku wielu sporów sąsiedzkich, gdyż rozwiewa wątpliwości. Sprawdź, na czym polega ta procedura.
Biuro projektów gwarancją stabilnego domu.
Projekty domów powinny być estetyczne, ale również spełniać standardy bezpieczeństwa oraz zapewniać maksymalną użyteczność wykorzystanej powierzchni.

Rankingi

Znajdź najlepsze biura projektowe