Materiał Partnera

W jakim celu wykonuje się ekspertyzy budowlane i co obejmują?

W jakim celu wykonuje się ekspertyzy budowlane i co obejmują?

Wszelkie nieprawidłowości w konstrukcji obiektów użytkowych muszą być jak najszybciej wyeliminowane w celu uniknięcia problemów prowadzących nawet do katastrofy budowlanej. Ich wykrycie następuje najczęściej w trakcie realizacji ekspertyzy budowlanej, która jednak nie tylko określa bieżący stan techniczny wybranej konstrukcji. Jakie zatem jeszcze informacje uzyskuje dzięki takiej kontroli właściciel budynku?

Kompleksowa ekspertyza budowlana

Ekspertyzy budowlane obejmują przede wszystkim dokładne skontrolowanie stanu poszczególnych elementów konstrukcyjnych obiektu. Badanie może obejmować m.in. dach czy strop, ale nie tylko. Kompleksowe usługi w tym zakresie świadczone przez profesjonalne firmy pozwalają uzyskać pełną ocenę techniczną. W toku jej realizacji nierzadko dochodzi do wykrycia pewnych nieprawidłowości, które wymagają najczęściej szybkiego usunięcia. Ekspertyzy budowlane nie są jednak wykonywane wyłącznie w celu zlokalizowania usterek konstrukcyjnych.

Takie kontrole przeprowadza się także do określenia możliwości w zakresie dociążenia konstrukcji, ale też zmiany jej przeznaczenia. Bardzo często ekspertyza konieczna jest przy rozbudowie czy nadbudowie obiektu użytkowego. Firma KM-Construction realizuje ekspertyzy budowlane w sposób profesjonalny, gwarantując przy tym możliwość wskazania zarówno przyczyn powstawania poszczególnych nieprawidłowości konstrukcyjnych, jak i rozwiązań rekomendowanych w celu ich usunięcia. Jakie dokładnie problemy najczęściej ujawniane są w toku wykonania takiej kontroli stanu technicznego budynku?

Nieprawidłowości wykryte w trakcie ekspertyzy

Budynki niewłaściwie skonstruowane lub nadmiernie zużyte w toku standardowej lub intensywnej eksploatacji wymagają przeprowadzenia prac naprawczych w zakresie wyeliminowania usterek. Mogą to być problemy związane z nadmiernymi ugięciami konstrukcji lub jej odchyleniami od pionu. Z powodzeniem zostaną one wykryte w ramach dobrze wykonanej ekspertyzy budowlanej, która przydaje się też przy lokalizowaniu wszelkiego rodzaju nieszczelności izolacji czy pokryć dachowych.

Ekspertyzę budowlaną zleca się również w przypadku podejrzenia występowania zniszczeń konstrukcji i uszkodzeń mechanicznych jej elementów. Wszelkie spękania, zarysowania i odspojenia muszą być skontrolowane przez specjalistów, którzy nie tylko wskażą miejsce, w jakim pojawił się problem, ale też zaproponują jego rozwiązanie. Zniszczone podpory czy wyboczone pręty to kolejne z usterek konstrukcyjnych ujawnianych w toku ekspertyzy budowlanej. Taką kontrolę warto zatem zlecać w celu uniknięcia kłopotów z bezpiecznym użytkowaniem budynku i zachowaniem jego dobrego stanu technicznego. Należy przy tym pamiętać o korzystaniu z oferty sprawdzonych firm świadczących takie usługi.

Opracowanie:
Warszawa, Ratuszowa 11 lok. 235
tel. 606 877 743
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz