Artykuł sponsorowany

Nadwrażliwość dziąseł ‐ o czym może świadczyć? Jak się jej pozbyć?

Nadwrażliwość dziąseł ‐ o czym może świadczyć? Jak się jej pozbyć?

Nadwrażliwe dziąsła mogą doskwierać nam podczas codziennego życia, małych rzeczy takich jak lody, czy gorąca kawa. Problem może być jednak znacznie poważniejszy, niż zepsuty humor. Nadwrażliwość dziąseł może być sygnałem ostrzegawczym, świadczącym o wystąpieniu różnych chorób jamy ustnej. Jak je rozpoznać? I jak wyleczyć nadwrażliwość dziąseł? Odpowiedzi znajdziecie w naszym artykule

O jakich chorobach może świadczyć nadwrażliwość  dziąseł?

Charakterystyczny ból dziąseł, podczas spożywania ciepłych lub zimnych pokarmów, może być sygnałem, świadczącym o poważniejszych problemach, związanych ze zdrowiem jamy ustnej. Takiej nadwrażliwości na temperatury, często towarzyszą też krwawienia dziąseł i ból podczas szczotkowania zębów. To objawy, których nie powinniśmy lekceważyć. Warto poinformować nich stomatologa podczas wizyty kontrolnej. Takie objawy mogą być pierwszymi sygnałami, o rozwijaniu się paradontozy ‐ choroby przyzębia, którą może prowadzić nawet do utraty dużej części uzębienia. Kiedy zaobserwujemy u siebie tego typu objawy, od razu umówmy się na wizytę w gabinecie stomatologa Sławomira Gibka.

Jak poradzić sobie z nadwrażliwymi dziąsłami?

Najważniejsza jest tutaj prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej. Kiedy naszym problemem są wrażliwe dziąsła, powinniśmy przede wszystkim zaopatrzyć się w miękką szczoteczkę do zębów. W sklepach znajdziemy szczoteczki produkowane specjalnie z myślą o delikatnych dziąsłach. Pamiętajmy, by szczotkować zęby po każdym posiłku. Starajmy się to roić w stronę wzrostu zębów. Starajmy się też, by szczotkowanie nie buło zbyt gwałtowne. Poza szczoteczką, warto się także zaopatrzyć w dobry płyn do płukania jamy ustnej. Unikajmy płynów z alkoholem, bo działają one podrażniająco. Trzeba też zainwestować w specjalną, miękka nić dentystyczną. Powinniśmy używać jej codziennie, zanieczyszczenia pozostałe między zębami mogą podrażniać dziąsła. Za nadwrażliwość dziąseł często opowiada po prostu kamień nazębny. Trzeba więc zadbać o to, by się on nie odkładał na naszych zębach. Poza regularnym myciem zębów niezbędne są więc także wizyty u dentysty, który zdejmie z naszych zębów warstwę kamienia nazębnego. Ważnym elementem walki z nadwrażliwością zębów, jest także odpowiednia dieta. Szczególne znaczenie ma tutaj witamina C ‐ jeśli będziemy przyjmować ją w odpowiednich ilościach, to możemy zapobiec krwawieniom i podrażnieniom dziąseł. Dentystę warto zapytać też o preparaty ziołowe, które mogą w znacznym stopniu poprawić kondycję naszych dziąseł.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz