Artykuł sponsorowany

Profilaktyka stomatologiczna, czyli jak zadbać o zęby?

Profilaktyka stomatologiczna, czyli jak zadbać o zęby?

Wizyta u dentysty niekoniecznie musi być związana z problemami z uzębieniem. Wręcz przeciwnie – to właśnie dzięki regularnym kontrolom u specjalisty i zastosowaniu się do jego zaleceń uda nam się utrzymać piękny, śnieżnobiały uśmiech, który jest rezultatem posiadania zdrowych i silnych zębów. Jak więc właściwie zadbać o zęby i co dokładnie oznacza profilaktyka stomatologiczna?

Przyjemne odwiedziny

Pomagający w ukojeniu ogromnego bólu i poprawiający stronę estetyczną zębów – dentysta to lekarz, który zajmuje się bardzo istotnymi w kontekście komfortowego i zdrowego życia narządami. Ich wygląd i sprawność odpowiedzialne są nie tylko za pewność siebie w kontaktach interpersonalnych, ale też chociażby za wygodę podczas jedzenia. Uzębienie to wiele elementów, które wymagają odpowiedniego traktowania, a w razie potrzeby – zastosowania właściwego leczenia. I to chyba w tym zakresie stomatologia kojarzy się nieodłącznie z cierpieniem i dyskomfortem, co przekłada się na lęk przed wizytą u dentysty. Okazuje się jednak, że warto go odwiedzać regularnie – pozwala to na zabezpieczenie zębów przed szkodliwym wpływem przyjmowanych pokarmów. Odpowiedni typ profilaktyki dobierze Gebel Maciej, lek. stomatolog. Specjalistyczna praktyka lekarska. Pozwoli to zastosować czynności najbardziej adekwatne do aktualnego stanu naszego uzębienia. Jakie są najpopularniejsze zabiegi wchodzące w skład profilaktyki stomatologicznej?

Kompletne oczyszczenie

Nadwrażliwość zębów to powszechna dolegliwość, z którą zmaga się wiele osób. Nie pozwala ona na swobodne picie gorącej kawy czy jedzenie lodów, skrajne temperatury przyjmowanego pokarmu lub płynów powodują przeszywający ból i uczucie dyskomfortu. Fluoryzacja – inaczej lakierowanie – to zabieg, który nie tylko pomaga znieść nadwrażliwość, ale i chroni zęby przed próchnicą i wzmacnia ich szkliwo. Proces polega na nałożeniu specjalistycznej substancji w formie pianki lub żelu i jest bezbolesny. Usuwanie kamienia nazębnego jest również istotnym punktem w dbaniu o jak najlepszy stan uzębienia. Niechcianego materiału, który atakuje nasze zęby i dziąsła wieloma bakteriami, pozbyć można się stosując zabieg skalingu, również zaliczającego się do profilaktyki stomatologicznej. Tradycyjną, mechaniczną metodę oczyszczania zębów z kamienia zastępuje coraz częściej skaling ultradźwiękowy. Oprócz jego niebywałej precyzji sporym atutem jest możliwość stosowania go w przypadku pacjentów z zapaleniem dziąseł – nie zostają one w żaden sposób naruszone. Proces ten jest niezwykle ciekawy – polega na emitowaniu niesłyszalnych dla ludzkiego ucha ultradźwięków, które powodują odpryskiwanie kamienia nazębnego. Po jego usunięciu warto wykonać piaskowanie, czyli uzupełnienie skalingu za pomocą piaskarki. Wszystkie te zabiegi połączone z odpowiednią dbałością o zęby we własnym zakresie i stosowaniem się do zaleceń dentysty, pomogą cieszyć się śnieżnobiałym, zdrowym uśmiechem przez cały czas. Warto więc odwiedzać swojego stomatologa nie tylko w kryzysowych przypadkach, ale i profilaktycznie, badając stan uzębienia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz