Materiał Partnera

Łazienka szyta na miarę – o czym warto pamiętać podczas remontu łazienki

Łazienka szyta na miarę – o czym warto pamiętać podczas remontu łazienki

Nie ulega wątpliwości – łazienka to jeden z najważniejszych punktów na mapie naszego mieszkania. To intymne pomieszczenie powinno być zaaranżowane funkcjonalnie i dopasowane do potrzeb całej rodziny. Należy jednak pamiętać także o względach estetycznych – ładne urządzona przestrzeń będzie sprzyjać odprężeniu i wyciszeniu.

1. Dobry projekt to podstawa

Gdy podejmiemy decyzję o odnowieniu łazienki, powinniśmy zastanowić się, na jakie zmiany liczymy. Może oprócz nowych kafelek warto również przemyśleć układ funkcjonalny łazienki? Zanim skontaktujemy się z ekipą remontową i wpadniemy w wir zakupów, zapiszmy na kartce nasze pomysły i oczekiwania. Warto przede wszystkim odpowiedzieć sobie na kilka pytań – czy wolimy praktyczny prysznic, czy sprzyjającą odprężeniu wannę? Prysznic zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, jednak nie pozwala na relaksujące kąpiele. Jeżeli dysponujemy niedużym metrażem, powinniśmy zastanowić się także nad pralką – być może istnieje możliwość przeniesienia jej do kuchni lub pomieszczenia gospodarczego? Zyskamy wówczas sporo wolnej przestrzeni. W nowej łazience zaplanujmy także miejsca do przechowywania, w których ukryjemy kosmetyki i inne niezbędne akcesoria.

2. Godna zaufania ekipa remontowa

Znalezienie doświadczonych fachowców wcale nie jest proste. Podczas poszukiwań ekipy remontowej kierujmy się przede wszystkim opiniami zadowolonych klientów. Warto postawić na firmę, która specjalizuje się w remontach łazienek – wówczas zyskamy pewność, że pracownicy bez trudu poradzą sobie z układaniem płytek oraz instalacją sanitarną.  Renomą i zaufaniem klientów cieszy się firma Construct Usługi remontowo-budowlane, która zlokalizowana jest w miejscowości Wołowe Lasy, w województwie zachodniopomorskim. Firma oferuje nowoczesne systemy hydroizolacji, popularne w krajach skandynawskich i Kanadzie. Hydroizolacje gwarantują wieloletnie użytkowanie łazienek i kuchni bez obawy o zagrzybienie lub zawilgocenie.

3. Styl aranżacji

Zanim ekipa remontowa zacznie działać, przemyślmy także kwestie estetyczne. W jakim stylu chcielibyśmy urządzić łazienkową przestrzeń? Możemy postawić na praktyczny styl nowoczesny, modny styl skandynawski lub pokusić się o aranżację industrialną, w której pojawi się beton i zwisające z sufitu żarówki. Ciekawym wyborem jest także styl glamour, który sprawi, że łazienka będzie wyglądała luksusowo i elegancko. Niezależnie od tego, na jaką estetykę się zdecydujemy, pamiętajmy, żeby trzymać się wytyczonego kursu. Dzięki temu aranżacja będzie spójna i interesująca.

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu – nic więc dziwnego, że chcemy, aby była funkcjonalna i piękna zarazem. Decydując się na remont łazienki, pamiętajmy o dobrym projekcie – przemyślmy kwestie praktyczne i estetyczne, a następnie skontaktujmy się z zaufaną firmą remontową, która specjalizuje się w odnawianiu łazienek.

Opracowanie:
Oceń artykuł (3)
3.7
Komentarze
Dodaj komentarz