Artykuł sponsorowany

Adaptacja poddasza z firmą usług ogólnobudowlanych Grzegorza Ogórka

Adaptacja poddasza z firmą usług ogólnobudowlanych Grzegorza Ogórka

Firma usług ogólnobudowlanych Grzegorza Ogórka z Kamiennej Góry specjalizuje się między innymi w remontach biur, domów i mieszkań pod klucz. Wiele zleceń dotyczy zatem kompleksowego adaptowania poddaszy do celów mieszkalnych bądź też użytkowych. Na czym polega taka inwestycja i dlaczego warto ją zrealizować właśnie pod klucz w technologii suchej zabudowy? O tym w dalszych treściach artykułu opowiada Grzegorz Ogórek i jego ekipa doświadczonych fachowców.

Adaptacja poddaszy, czyli kompleksowy remont strychu

Adaptacja poddasza to nic innego jak inwestycja, która ma doprowadzić do tego, by stary strych mógł być wykorzystywany, czy to do celów mieszkalnych, czy też użytkowych. Specjaliści z firmy Usług Ogólnobudowlanych Grzegorza Ogórka wyjaśniają, że tego typu usługa tyczy się również nowych domów, których właściciele postanowili przeprowadzić remont ostatniej kondygnacji w późniejszym czasie. Na ogół można jednak przyjąć, że adaptacja poddasza polega na takim wykańczaniu wnętrz, by ze stanu surowego zamkniętego doprowadzić je do stanu deweloperskiego lub użytkowego. Prócz prac remontowych ważne jest jednak odpowiednie przygotowanie inwestycji.

Adaptacja poddasza w pierwszej kolejności powinna rozpocząć się od audytu energetycznego budynku oraz samego strychu, a także od analizy technicznej dachu. W większości przypadków ważne jest zaprojektowanie wnętrz. Etap ten pominąć można na przykład w przypadku nowszych domów z solidnie wykonanym poddaszem gotowym do prac wykończeniowych. Każda inwestycja jest zatem inna, a nasz zespół podchodzi do wszystkich zleceń w indywidualny sposób.

                                     – wyjaśnia jeden z fachowców firmy usług ogólnobudowlanych Grzegorza Ogórka.

Adaptacja poddasza w modelu inwestycyjnym pod klucz

Kompleksowe remonty strychu najczęściej realizowane są w modelu inwestycyjnym pod klucz. Oznacza to, że jeden wykonawca wykonuje wszystkie prace aż do osiągnięcia stanu, w których pomieszczenia zdatne są do meblowania. Wykończenie pod klucz dzięki temu jest prowadzone szybko oraz przy obniżonych kosztach między innymi za zakup materiałów i same usługi remontowe (np. obniżona stawka VAT z 23% do 8%). Specjaliści z firmy Grzegorza Ogórka zdradzają też, że taki model inwestycyjny to gwarancja najwyższej jakości prac. Zaliczyć można do nich przede wszystkim:

  • wzmacnianie stropów i więźby dachowej,

  • modernizację dachu, w tym tworzenie otworów okiennych i montaż okien dachowych,

  • podnoszenie ścian kolankowych lub ich renowację,

  • roboty termomodernizacyjne (z użyciem pianki pur lub wełny mineralnej),

  • tworzenie nowych podłóg w systemach suchych jastrychowych,

  • obudowywanie skosów dachowych płytami K-G,  

  • wznoszenie ścianek działowych,

  • montaż schodów i drzwi,

  • montaż wszelkich instalacji,

  • biały montaż w łazience,

  • tworzenie kotłowni,

  • wszystkie prace tzw. wykończeniówki: tynkowanie, malowanie, tapetowanie, glazurowanie, zakładanie parkietów, zakładanie sztukaterii.

Zabudowa sucha przy adaptowaniu poddaszy

Ze względu na niskie ceny, niewielką wagę, ograniczone do minimum prace mokre, a także szybkość prowadzenie prac obecnie najchętniej stosowaną technologią przy adaptowaniu poddaszy są systemy suchej zabudowy. Nie obciążają one stropy, wytrzymują wiele lat bez uszkodzenia i mają świetne własności paroprzepuszczalności. Ich zaletą jest też prosty montaż i szerokie zastosowanie. Płyty kartonowo gipsowe montowane na rusztach stalowych – to właśnie dwa najważniejsze elementy systemów suchej zabudowy – pozwalają na przygotowywanie: podłóg jastrychowych, obudów skosów dachowych, zabudów wnęk, ścianek działowych, sufitów podwieszanych, a nawet pionów instalacyjnych.

Fachowcy z firmy usług ogólnobudowlanych Grzegorza Ogórka dodają, że sucha zabudowa jest prosta w wykańczaniu. Można ją pokryć każdym dostępnym na rynku materiałem do aranżacji wnętrz. Płyty K-G można też zastosować w kuchniach (płyty niepalne) oraz łazienkach (płyty hydrofobowe).

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz