Materiał Partnera

Ocieplanie poddaszy wełną mineralną – etapy prac

Ocieplanie poddaszy wełną mineralną – etapy prac

Ocieplanie poddaszy to usługi, które w ostatnich latach są coraz bardziej potrzebne na rynku. Ma to związek z dużą liczbą inwestycji adaptacji strychów do warunków mieszkalnych. Technik dociepleniowych jest zaś kilka. Dzisiaj odchodzi się jednak od wykorzystania styropianu. Pianka poliuretanowa również nie jest w 100% rekomendowana. W wielu jej odmianach, jest ona zbyt łatwopalna. Jeśli decydujesz się zatem na adaptację poddaszy, wybierz wełnę mineralną.

Dlaczego warto wybrać wełnę mineralną?

Wełna mineralna jest stosunkowo tania i łatwa w montażu. Jej parametry termoizolacyjne są zaś wysokie. Idealnie eliminuje ona m.in. mostki termiczne, czy do zera minimalizuje ryzyko zawligoceń. Warto również podkreślić to, że dzięki kryciu jej płytami kartonowo gipsowymi, umożliwia wykonanie niemalże każdego modelu aranżacji wnętrza – od tynkowania i malowania, po glazurowanie.

Cenna wskazówka! Jeśli chcesz osiągać wysokie oszczędności grzewcze, wybieraj zawsze wełnę mineralną marki premium. Mowa o wykorzystywaniu materiałów budowlanych marek ROCKWOOL, czy też ISOVER. Idealne są one do tworzenia izolacji termicznej właśnie poddaszy użytkowych, stropów drewnianych, drewnianych stropów belkowych, sufitów podwieszanych, ścian działowych i lekkich ścian osłonowych,  a nawet podłóg na legarach!

Etap docieplania poddaszy w pigułce

Etapów adaptacji poddaszy jest wiele. Zawsze cały proces rozpocząć się jednak powinien od sprawdzenia stanu dachu, otworów dachowych, a także nośności podłoża. Jeśli wszystkie konstrukcje spełniają warunki remontowe, można przejść do działań modernizacji systemu wentylacyjnego. Następnie ułożona musi być folia paroprzepuszczalna. Krok kolejny to zaś mocowanie uchwytów do profili, oraz rozpoczęcie procesu zakładania pierwszych warstw wełny. Przy standardowych remontach, należy również ułożyć drugą warstwę. To w niej umieszcza się wszelkie instalacje wraz z osłonami przewodów, po czym można przejść do działań montażu płyt kartonowo gipsowych. Cale przygotowanie docieplenia do dalszej modernizacji wnętrza, kończy się zaś szpachlowaniem.

Z jaką firmą remontową podjąć współpracę?

Najlepsze firmy remontowe, które zajmują się adaptacjami poddaszy, wykonają ich również docieplenie. Podkreślić przy tym należy to, aby podejmować współpracę z przedsiębiorstwami, które przeprowadzają również analizy techniczne oraz działania wykańczania wnętrz – również ich dekorowania. Takie działania wykonuje dla licznych klientów indywidualnych firma Mieczysława Golba RENOVIERUNG, która stawia na wykorzystanie nowoczesnych metod remontowych i najlepszej jakości materiałów. 

Opracowanie:
Wrocław, Księcia Witolda 78 lok. 7a
tel. 881 715 221
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz