Materiał Partnera

Kwartalnik podatkowy. Co można w nim znaleźć?

Kwartalnik podatkowy. Co można w nim znaleźć?

Podatki w taki lub inny sposób dotyczą nas wszystkich – zarówno pracowników, jak i osób prowadzących własne firmy. Płacenia podatków na pewno nie da się uniknąć – jedynym sensownym rozwiązaniem jest choćby podstawowa znajomość prawa podatkowego i wynikających z niego, dla konkretnych osób, powinności. Bardzo pomocna może okazać się prenumerata Kwartalnika podatkowego.

Warto znać się na podatkach

Przede wszystkim znajomość prawa dotyczącego podatków każdemu się opłaca! Bez względu na to, według której stawki dana osoba płaci podatki, zawsze możliwa jest optymalizacja zobowiązań podatkowych. Dotyczy to zarówno osób prywatnych oraz mniejszych i większych firm. Istnieje zatem możliwość płacenia mniejszych podatków poprzez skorzystanie z ulg i odliczeń. Wiedząc o tym, komu się one należą i w jakich sytuacjach z nich skorzystać, można naprawdę sporo zaoszczędzić. Znajomość aktualnie obowiązującego prawa podatkowego pozwala też uniknąć strat w finansach i zachować płynność finansową – co jest szczególnie istotne przy prowadzeniu firmy. Pamiętajmy też, że fiskus nie zawsze łaskawym okiem patrzy na pomyłki przy składaniu zeznań podatkowych, dlatego warto unikać wszelkich błędów i nieścisłości.

 Wiedzę trzeba aktualizować

Niestety, raz przyswojona wiedza o podatkach nie wystarczy, bo przepisy ciągle są zmieniane, należy więc wiedzę z tego zakresu uzupełniać  na bieżąco. Pojawiają się nowe rodzaje obciążeń podatkowych, a inne są redukowane. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zaprenumerowanie Kwartalnika podatkowego – bogatego w treść czasopisma, prezentującego zmiany w przepisach dotyczących podatków VAT, CIT czy PIT. W Kwartalniku podatkowym znajdują się m.in. informacje o zmianach stanu prawnego w dziedzinie podatków, najnowsze orzecznictwo z komentarzami oraz pisma MF z komentarzem oraz przegląd aktualnego piśmiennictwa. W Kwartalniku podatkowym poruszane są również kwestie związane z problemami i kontrowersjami w stosowaniu prawa podatkowego. Wiedza podana jest tu w bardzo przystępnej, skondensowanej formie. W tym Kwartalniku na pewno nie zostanie pominięta żadna nowa, ważna informacja dotycząca podatków. Publikacja ta szczególnie polecana jest osobom zajmującym się zawodowo podatkami np. księgowym czy doradcom  podatkowym, przy czym z zawartej tam wiedzy skorzystają również wszyscy zainteresowani tematem podatków. Prenumerata Kwartalnika podatkowego dostępna jest w Oficynie Wydawniczej UNIMEX, w wersji elektronicznej w formacie ePub.  

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz