Materiał Partnera

Popularnonaukowe czasopisma o postępach w medycynie oraz o badaniach klinicznych.

Popularnonaukowe czasopisma o postępach w medycynie oraz o badaniach klinicznych.

Każdego dnia wielu ludzi czyta różnego rodzaju gazety i czasopisma. Dzięki nim poszerzamy swoją wiedzę na rozmaite tematy, które nas interesują. Na rynku jest wielu wydawców, którzy oferują szeroką gamę periodyków i gazet. Powszechnie klienci takich wydawców mogą czytać czasopisma w różnych postaciach. Zazwyczaj czytamy pisma w formie tradycyjnych gazet papierowych, jednakże coraz częściej wykupujemy dostęp do wydań w wersjach elektronicznych.

Odbiorcy czasopisma o badaniach klinicznych

Ludzie czytający rozmaite czasopisma najczęściej sięgają po tytuły, którymi są najbardziej zainteresowani. Dużą popularnością cieszą się wydawcy gazet sportowych, naukowych, politycznych itp. Jednakże w ostatnich latach na popularności zyskuje jedyne w Polsce pismo o badaniach klinicznych. Wydawać by się mogło, że tematyka jaką są badania kliniczne interesować będzie tylko osoby będące już w tym środowisku i interesujące się takimi zagadnieniami z przyczyn zawodowych. Wbrew pozorom poruszane w takich gazetach tematy sprawiają, że może to być interesujące czasopismo zarówno dla naukowców, studentów, jak i dla każdego pacjenta szukającego lepszych możliwości zaspokojenia swoich potrzeb zdrowotnych.

Jak tłumaczy ekspert z firmy RD Badania Kliniczne sp. z o.o., takie naukowe czasopismo o badaniach klinicznych interesuje również inne grupy czytelników, do których należą między innymi lekarze, pracownicy firm prowadzących badania kliniczne, członkowie komisji bioetycznych, urzędnicy, ale też prawnicy oraz zwykli, zdrowi ludzie chcący brać udział w badaniach klinicznych.

Różne wersje prenumeraty czasopisma

Wydawcy zwykle oferują rozmaite formy zakupu czasopisma lub gazety. Jedną z najpopularniejszych jest prenumerata. Każdy wydawca może w różnorodny sposób dostosowywać opcje prenumeraty do potrzeb odbiorców. W przypadku ,,Badań Klinicznych” spotkać można się z opcją standard i z opcja studencką. Wymieniony dwumiesięcznik ukazuje się w wersji papierowej i elektronicznej, a wybór zależy wyłącznie od preferencji indywidualnych czytelnika. Zarówno w prenumeracie opcji standard, jak i w prenumeracie opcji studenckiej dostępne są wersje drukowane i elektroniczne dwumiesięcznika. Prenumeraty zamawiać możemy na dowolny okres, zwykle odbiorcy decydują się na zakup na kilka miesięcy. Najczęściej spotykane są warianty prenumerat, które dostępne są na cały rok.

W przypadku, gdy zdecydowaliśmy się na wykupienie prenumeraty w formie drukowanej, wówczas będziemy otrzymywać pismo do naszej skrzynki pocztowej od razu po jego wydaniu. Dotyczy to zarówno wersji standard, jak i wersji studenckiej. Jeśli zdecydowaliśmy się na prenumeratę w formie dostępu do elektronicznych wydań czasopisma, wtedy otrzymamy konto na stronie wydawcy. Tam ukazywać się będą najnowsze wydania czasopisma, do których będziemy mieli dostęp. Zwykle wersja elektroniczna jest dostępna 2-3 dni przed ukazaniem się wersji drukowanej. W przypadku czasopisma elektronicznego, zanim dokonamy zakupu możemy przetestować e-wydanie, dzięki ogólnodostępnej wersji DEMO czasopisma.

Warto mieć również na uwadze, że prenumerata w wersji studenckiej jest tańsza. W celu zakupienia tej opcji prenumeraty, należy jedynie potwierdzić status studenta.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz