Artykuł sponsorowany

Kurs na wózki widłowe w METEOR PLUS – postaw na rozwój zawodowy!

Kurs na wózki widłowe w METEOR PLUS – postaw na rozwój zawodowy!

Stoisz przed wyborem ścieżki kariery? Zależy Ci na stabilnej pracy i wysokich zarobkach? A może ukończyłeś szkołą branżową i chcesz podwyższyć swoje kwalifikacje zawodowe? Z ciekawą propozycją wychodzi ośrodek szkoleniowy METEOR PLUS, gdzie można przejść kurs na operatora wózka widłowego. Jest to opcja idealna zarówno dla osób planujących pracę w Polsce lub poza krajem, jak i dla firm inwestujących w swoich pracowników. Co zatem warto wiedzieć o takich specjalistycznych szkoleniach?

Jak zdobyć uprawnienia na wózek widłowy?

Zdobycie uprawnień na wózek widłowy wymaga ukończenia kursu, który pozwoli nabyć wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności obsługi urządzeń. Jak wskazuje wykładowca z ośrodka szkoleniowego METEOR PLUS, w czasie zajęć kursanci poznają budowę wózka, szczegółowe przepisy BHP oraz realia pracy na magazynie. Słuchacze dowiedzą się, jak przebiega transport towarów na paletach, w jaki sposób układać towary w polach magazynowych, czy też jak składować puste palety.

Oprócz tego kursanci nauczą się procedur związanych z codzienną kontrolą sprzętu oraz zaznajomią się ze sposobami bezpiecznego usuwania odpadów z maszyn. Kurs na operatora wózka widłowego zapewnia zatem kompleksowe przygotowanie do zdania egzaminu przeprowadzanego przez Urząd Dozoru Technicznego. Podkreślić należy jednak, że  sam kurs nie daje niezbędnych uprawnień, a jedynie przygotowuje do egzaminu UDT. Szkoleniowcy METEOR PLUS dzięki swojemu zaangażowaniu, wiedzy i dzięki nowoczesnym metodom dydaktycznym gwarantują uzyskanie licencji bez żadnego problemu i stresu.

Uprawnienia na wózek widłowy a obowiązujące przepisy

Obowiązujące regulacje Urzędu Dozoru Technicznego określają dwie kategorie uprawnień do obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych. Oto one:

  1. Pierwsza kategoria uprawnia do obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem.

  2. Druga kategoria uprawnia do obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia z wysięgnikiem oraz umożliwia operowanie wózkami jezdniowymi podnośnikowymi z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem. Dodatkowo kategoria ta uprawnia do obsługi wszystkich wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia.

Specjaliści z firmy METEOR PLUS wyjaśniają, że podział ten obowiązuje od 1 czerwca 2019 roku i zastępuje wcześniejsze kategorie zwane: III WJO, II WJO oraz I WJO. Dodają oni, że po przejściu całego szkolenia kursant zapisywany jest do egzaminu państwowego, który zdawany jest przed komisją powołaną przez UDT.

Współpracując z ośrodkiem szkoleniowym METEOR PLUS, można być zaś pewnym, iż egzamin zostanie przeprowadzony w miejscu odbywania kursu i na tym samym sprzęcie.

Opracowanie:
Myszków, Wyzwolenia 88
tel. 698 629 387
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz