Artykuł sponsorowany

Konsumpcja mięsa – jak zachować równowagę?

Konsumpcja mięsa – jak zachować równowagę?

Przemysłowe wytwarzanie mięsa ma negatywny wpływ na stan środowiska naturalnego. Zakłady produkcyjne wykorzystują ogromne ilości zasobów, takich jak ziemia, uprawy, woda i energia, jednocześnie wytwarzając kolosalne ilości gazów równoważnych dwutlenkowi węgla. Jednym ze sposobów, w jaki można zmniejszyć negatywny wpływ produkcji żywności na środowisko, jest spożywanie produktów zwierzęcych wyprodukowanych w sposób zrównoważony i z poszanowaniem ekologii.

Mięso z wolnego wybiegu kontra mięso produkowane przemysłowo

Istnieje duża różnica między mięsem z wolnego wybiegu a mięsem produkowanym przemysłowo. Zwierzęta wypasane na pastwiskach spędzają czas na jedzeniu roślinności, bez ograniczeń w wyrażaniu swoich naturalnych zachowań. Zwierzęta hodowane w systemie przemysłowym są trzymane w stodołach, klatkach i parcelach oraz karmione „paszą” opartą na zbożach. Te zamknięte systemy są często niehumanitarne i mają katastrofalne skutki dla gleby, wody i klimatu.

Rolnicy produkujący mięso na pastwiskach mogą stosować techniki gospodarowania polami, hodowlą i odpadami, które zmniejszają emisje pochodzące z odchodów zwierzęcych.

Ponadto mięso hodowane na pastwiskach jest nie tylko lepsze dla środowiska, ale także dla konsumentów.

Ile mięsa trzeba spożywać, aby zachować zdrowie?

Produkty pochodzenia zwierzęcego z wypasu są często droższe niż tradycyjne mięso przemysłowe sprzedawane w większości sklepów spożywczych. Warto jednak pamiętać, że zakup mięsa od sprawdzonego dostawcy jest korzystne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia.

Tradycyjna dieta często składa się z dużego kawałka mięsa otoczonego innymi produktami, takimi jak warzywa i „dodatki”. W rzeczywistości nie trzeba jeść dużych ilości mięsa, aby zrealizować codzienne zapotrzebowanie na białko. Dobrej jakości mięso, oferowane przez firmę Drob-Pol, spożywane w niewielkich porcjach, z powodzeniem zrealizuje dzienną podaż na niezbędne substancje odżywcze, nie obciążając przy tym organizmu.

Jak rozpoznać dobre mięso?

Wybierając mięso warto zwrócić uwagę na kilka czynników: kolor, zapach, strukturę oraz zawartość tłuszczu. Wyrazisty kolor to podstawa dobrej jakości mięsa. W przypadku kurczaka warto wybierać kawałki jasnoróżowe, wieprzowiny – krwisto czerwone, zaś cielęciny – różowoczerwony. Dobre mięso ma także neutralną woń i niezbyt miękką strukturę – najlepiej, aby było sprężyste w konsystencji. Tłuszcz musi być kruchy, biały i jędrny. Warto zwrócić uwagę na wszystkie wymienione czynniki przed dokonaniem zakupu produktu.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz