Artykuł sponsorowany

Jakie wartości odżywcze posiada mięso?

Jakie wartości odżywcze posiada mięso?

Polskie wędliny są smaczne, zdrowe i naturalne, pod warunkiem, że zakłady mięsne nie stosują wszelkiego rodzaju ulepszaczy i konserwantów. Zanim kupimy wyrób mięsny, zapoznajmy się ze składem i dodatkami. O wszystkim informuje etykieta, więc przeczytajmy ją dokładnie. Zwracajmy uwagę na kolor, wygląd i strukturę szynek i kiełbas. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup produktów u jednego dostawcy – w hurtowni lub sklepie mięsno-wędliniarskim.

Dlaczego warto jeść mięso?

Mamy zwolenników i przeciwników jedzenia mięsa. Wegetarianie próbują przeforsować swoje twierdzenia na temat szkodliwości jego spożywania, wykorzystując przykładowo argumenty na temat zabijania zwierząt. Nie mają racji, ponieważ jest potrzebne dla organizmu człowieka i nie ma możliwości na stałe wyeliminować go z diety, zastępując pochodnymi czy roślinnymi produktami. Przede wszystkim dlatego, że jest bogate w aminokwasy, które są niezbędne do budowy tkanek, a dostarczane wraz z pożywieniem. Ponadto zawiera witaminy z grupy B, odpowiadające za pracę układu nerwowego oraz za prawidłowy metabolizm. Jest też źródłem białka, dostarcza nam wielu ważnych składników mineralnych, zawiera żelazo i magnez. Dobre wędliny, zrobione z prawdziwego mięsa, parówki czy kiełbasy bez dodatków i ulepszaczy smaku, które dostarcza hurtownia Multi Pek, są idealne na śniadanie lub kolację, a także stanowią doskonałą przekąskę.

Czy nasi przodkowie byli mięsożerni, czy roślinożerni?

Nasi przodkowie najpierw byli roślinożerni i żywili się liśćmi, owocami oraz wszystkim, co znaleźli. To się jednak zmieniło, kiedy przekonali się, że części z upolowanych zwierząt są smaczne. Pomógł w tym ogień, w którym podgrzewali zdobycz. Od tej pory zajęli się łowiectwem, bo dostrzegli w nich szczególne wartości, poza smakowymi. Wtedy jeszcze ludzie byli istotami prymitywnymi, ponieważ uczyli się natury i życia. Nic dziwnego, w końcu byli pionierami i dopiero w wyniku ewolucji rozwinęli się na tyle, że dziś mamy nowe technologie. Kilka rzeczy pozostało niezmiennych jak np. spożywanie mięsa, owoców oraz innych darów natury. Twierdzenie, że człowiek jest roślinożerny, jest mitem. Jeśli przodkowie spożywaliby wyłącznie owoce, rośliny, liście z drzew i korzonki nie byłaby możliwa ewolucja. O tym, że gatunek ludzki jest wszystkożerny, świadczą wystające kły, siekacze, trzonowce i przeciwstawne kciuki, pozwalające zdobywać pożywienie. Jedzenie tego pochodzenia umożliwiło także rozwój mózgów ludzkich.

Jak rozpoznać zdrowe produkty wędliniarskie?

Należy przede wszystkim zaopatrywać się w polskie wędliny i wyroby mięsne u sprawdzonego dostawcy. Dlatego, że mamy wówczas pewność, że są nie tylko zdrowe, ale i świeże. Powinniśmy sprawdzać etykiety i czytać skład produktów. Znajomość nazw szkodliwych dodatków jest lekturą obowiązkową dla dobra naszego organizmu. Zwracajmy uwagę na kolor pożywienia. Przykładowo schab, biała kiełbasa, czy pieczona szynka, powinny mieć barwę naturalną, jasnobrązową i szarą. Sprawdzajmy, ile mięsa jest w wyrobach wędliniarskich i w kiełbasach. Rusza sezon grillowania, więc na naszych rusztach znajdą się przeróżne produkty. Powinniśmy wiedzieć, że wielu masarzy stosuje ulepszacze i konserwanty, aby przedłużyć ich termin przydatności do spożycia. Dlatego zachowajmy szczególną ostrożność podczas zakupów. Lepiej niekiedy dopłacić 5 zł, by mieć pewność, że odżywamy się zdrowo, a nasz organizm otrzyma witaminy z grupy B, fosfor, żelazo, cynk, selen, kwasy omega-3 i mnóstwo innych cennych składników, które są zawarte w mięsie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz