Materiał Partnera

Komu przydadzą się kursy kosmetyczne?

Komu przydadzą się kursy kosmetyczne?

Kursy kosmetyczne przeznaczone są głównie dla Pań poszukujących ciekawego i dobrze płatnego zajęcia. To szansa zdobycia nowego zawodu bez konieczności kończenia długich i kosztownych studiów. Co jeszcze warto wiedzieć o kursach kosmetycznych?

Czym są kursy kosmetyczne?

Oferta tego rodzaju kursów jest naprawdę bogata – na chętnych czekają m.in. profesjonalne kursy stylizacji paznokci różnymi metodami, kursy wizażu, kursy przedłużania i zagęszczania rzęs, kursy makijażu permanentnego, kursy z zakresu zabiegów na twarz i ciało oraz wiele, wiele innych. Współczesna kosmetologia jest rozbudowaną dziedziną – do tego cały czas pojawiają się nowe technologie i sposoby upiększania. Oferta kursów kosmetycznych skierowana jest zarówno do osób pracujących już w zawodzie kosmetyczki i chcących rozwijać swoje umiejętności, jak i tych, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tą branżą. Kursy zawodowe przygotowują również do prowadzenia i organizacji gabinetu kosmetycznego – to propozycja dla tych z Pań, którym marzy się własna firma.  

Szansa dla bezrobotnych

Ze względu na fakt, że kosmetyczka jest zawodem poszukiwanym na rynku pracy, na tego rodzaju kursy decydują się często osoby bezrobotne. Również te, które np. ukończyły szkoły wyższe i nie mogą znaleźć pracy w swoim zawodzie. Jednak do uczestnictwa w kursie nie jest wymagane ani świadectwo dojrzałości, ani dyplom wyższej uczelni. Tu liczy się przede wszystkim chęć nauki i poszerzania swoich kwalifikacji. Warto zaznaczyć, że niektóre ośrodki kształcenia, np. Centrum Edukacji "Pasja" w Szczecinie, współpracują z Powiatowymi Urzędami Pracy i prowadzą kursy kosmetyczne dla zarejestrowanych w nich osób bezrobotnych. Podobnie osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z darmowych kursów zawodowych, jeśli dany ośrodek współpracuje z instytucją lub fundacją opiekującą się osobami niepełnosprawnymi. Wreszcie, darmowe szkolenia kosmetyczne są prowadzone również w ramach realizacji projektów ze środków Unii Europejskiej. Jak widać, są różne sposoby na to, by zyskać ciekawe kwalifikacje zawodowe nie wydając nawet złotówki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kursu?

Na pewno istotne jest doświadczenie danego ośrodka i jego kadra. W przypadku  samych kursów warto zwrócić uwagę na ich program i dopasowanie do potrzeb rynku. Dobry kurs kosmetyczny powinien składać się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej. Z ofertą kursów można się zapoznać za pośrednictwem Internetu, ośrodki kształcenia zawodowego mają zwykle swoje strony internetowe, na których można znaleźć szczegółowy opis ich oferty edukacyjnej. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz