Materiał Partnera

Jakie palety zakupić do magazynu?

Jakie palety zakupić do magazynu?

Każdego dnia w magazynie przeprowadzany jest szereg procesów, związanych m.in.  z magazynowaniem towarów czy rozładunkiem i załadunkiem tirów. By produkty bezpiecznie docierały z magazynu na ciężarówki lub odwrotnie, potrzebne są palety i wózki widłowe. Wyposażenie magazynu w taki sprzęt to spory wydatek. Gdzie znaleźć oszczędności?

Nowy magazyn oszczędnie

Jako przedsiębiorca możesz się zastanawiać, jak zaoszczędzić na wyposażeniu magazynu w palety i wózki widłowe. Zakup tych pierwszych może być bardzo kosztowny wówczas, gdy firma potrzebuje palet o niestandardowych rozmiarach. W takiej sytuacji konieczne jest znalezienie producenta, który podejmie się wyprodukowania palet zgodnych z oczekiwaniami klienta. To zadanie wcale nie jest łatwe, mimo że na rynku nie brakuje podmiotów zajmujących się tym rodzajem produkcji. To, ile palet i wózków będzie do dyspozycji pracowników magazynu, powinno zależeć wyłącznie od wielkości przestrzeni składowania. W przypadku niewielkich magazynów, w których nie ma wielu produktów, w zupełności wystarczy kilka palet i jeden wózek widłowy.


Ponieważ zakup nowych palet może stanowić spory wydatek w firmowym budżecie, możesz zastanawiać się, jak zaoszczędzić pieniądze. Zrezygnowanie z nabycia palet z pewnością nie jest rozwiązaniem rozsądnym – to właśnie dzięki nim można wykorzystać całą przestrzeń magazynową, można również szybko transportować towary z miejsca na miejsce. Trudno bowiem wyobrazić sobie, by pracownicy przenosili produkty ręcznie. Zmechanizowanie części procesów pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Co zatem  powinieneś zrobić? Zainteresować się paletami używanymi.

Palety – nowe czy używane?

Zakup podstawowego wyposażenia magazynu jest kosztowny. Wózki widłowe to pojazdy, których ceny zaczynają się od kilkunastu tysięcy złotych. Jeżeli dodać do tego konieczność zamówienia specjalnych regałów i materiałów pozwalających wytyczyć w magazynie np. alejki, to jako przedsiębiorca już na starcie musisz wydać wiele tysięcy złotych. W przypadku palet możesz jednak zdecydować się na inne rozwiązanie. Mowa tu o zakupie palet używanych. Takie są znacznie tańsze niż nowe, nie muszą być przy tym gorszej jakości. W zależności od ich zużycia, może się okazać, że wybrane palety posłużą niezawodnie jeszcze przez wiele lat. By jednak tak było, musisz odpowiednio wcześniej zainteresować się ofertą firm działających na rynku i rozeznać się w cenach. To, jakie palety trafią do twojej firmy, zależy wyłącznie od tego, z jakim kontrahentem nawiążesz współpracę.


Nawiązując współpracę z firmą posiadającą w stałej sprzedaży palety różnej jakości czy wymiarów, masz szansę nie tylko odpowiednio wyposażyć magazyn, lecz także na bieżąco nabywać palety, które są potrzebne do transportu produktów. W ten sposób zaoszczędzisz również czas i pieniądze, bo nie będziesz musiał za każdym razem szukać firmy mającej w ofercie takie produkty – stały kontrahent z pewnością uwzględni atrakcyjny rabat. Polmat to firma mająca siedzibę w Białych Błotach. Oferuje ona zarówno nowe, jak i używane palety przedsiębiorcom z całego kraju.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz