Materiał Partnera

Jakie okna do domu – aluminiowe, PCV, czy drewniane?

Jakie okna do domu – aluminiowe, PCV, czy drewniane?

Budując dom, musimy zastanowić się, jakie okna najlepiej spełnią nasze oczekiwania praktyczne i wizualne. Na rynku znajdziemy szeroką ofertę okien – możemy wybierać między oknami drewnianymi, aluminiowymi lub PCV. Każdy rodzaj ma swoje zalety, jak i wady. Czym się od siebie różnią? Jakie okna są najtrwalsze, a jakie wyróżniają się najlepszą izolacją termiczną?

Wybór odpowiednich okien to jedna z kluczowych kwestii podczas remontu lub budowy domu. Na rynku znajdziemy kojarzące się z tradycją okna drewniane, nowoczesne okna aluminiowe oraz trwałe i tanie okna PCV. Poznaj ich najmocniejsze i najsłabsze strony.

Okna drewniane dla tradycjonalistów

Okna drewniane mają rzesze zwolenników. Nic dziwnego – wyglądają elegancko i wspaniale ocieplają wnętrze. Nowoczesne metody produkcji zapewniają wysoką odporność na warunki atmosferyczne oraz dobre parametry izolacyjne. Tworzone z drewna klejonego warstwowo okna są zatem nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne i pozwalają na obniżenie kosztów ogrzewania nawet o 30%.

Okna PCV

Okna plastikowe cieszą się ogromną popularnością. Są tanie, trwałe i dostępne w wielu różnych rozmiarach i kolorach. Okienne ramy mogą np. znakomicie imitować szlachetne  i drogie drewno. Co więcej – są solidne, a konieczność ich konserwacji jest ograniczona do minimum. Decydując się na okna z PCV, sprawdźmy dokładnie ich parametry i wybierzmy ofertę znanej i cenionej firmy jak Ewbud w Kościanie, w województwie wielkopolskim. W asortymencie firmy znajdziemy nie tylko wysokiej klasy okna aluminiowe, plastikowe i drewniane, ale także żaluzje, markizy, drzwi i bramy.

Okna aluminiowe

Okna aluminiowe zdobywają coraz większe uznanie. Znakomicie wpisują się w nowoczesne budownictwo, w którym dominują duże przeszklenia. Ale ich ciekawy design to tylko jeden z licznych atutów – okna aluminiowe są trwałe, wytrzymałe, mają bardzo dobre parametry izolacyjne i nie wymagają konserwacji. Możemy zdecydować się na okna dymoszczelne, antywłamaniowe, kuloodporne lub ognioodporne. Do wyboru mamy także szeroką gamę barw oraz wypełnień konstrukcji.

Pamiętajmy, że od tego, jakie okna wybierzemy, zależy nie tylko wygląd naszego domu, ale także przyjemność jego użytkowania oraz wysokość rachunków za prąd. Zastanówmy się, czy bliższe jest nam klasyczne wzornictwo, czy nowoczesny design oraz jakim budżetem dysponujemy. Okna zamawiajmy w firmie, która cieszy się renomą i zapewnia bogatą ofertę produktów najwyższej klasy.

Opracowanie:
Kościan, Gostyńska 24
tel. 508 560 133
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz