Materiał Partnera

Rolety zewnętrzne do okien fasadowych – czy warto się na nie zdecydować?

Rolety zewnętrzne do okien fasadowych – czy warto się na nie zdecydować?
Obecnie wciąż wielu inwestorów uważa zakup rolet zewnętrznych za zupełnie zbędny wydatek. Fakt ten wynikać może z tego, iż nie do końca zdają sobie oni sprawę z tego, jak wiele korzyści może przynieść im takie właśnie rozwiązanie. Współcześnie produkowane rolety znacznie różnią się od tych, z jakimi można było się spotkać jeszcze kilkanaście lat temu. Dlaczego zatem warto zdecydować się na zakup tego akcesorium?

Rolety zewnętrzne – koniec z nagrzewaniem się pomieszczeń

Zacząć należy od tego, iż rolety zewnętrzne są obecnie uważane za najskuteczniejsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o ochronę pomieszczeń przed nadmiernym nagrzewaniem. Jak to w ogólne możliwe? Zasada działania jest w tym przypadku niezwykle prosta. Chodzi o to, aby promienie słoneczne zostały powstrzymane i odbite przed dotarciem do pakietu szybowego. Badania przeprowadzone przez najlepszych producentów stolarki okiennej wyraźnie pokazują, iż rozwiązanie takie zapewnia spadek temperatury w pomieszczeniu o około 5 stopni Celsjusza, co przy coraz bardziej doskwierających upałach, może stać się absolutnie dla wszystkich domowników.

Montaż rolety zewnętrznej to także doskonała okazja ku temu, aby całkowicie kontrolować ilość światła słonecznego, wpadającego do pokoju. Jego nadmiar często przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności takich jak praca przy komputerze, czy oglądanie telewizji. Rolety zewnętrzne wręcz powinny zostać zamontowane na oknach, znajdujących się w sypialni. Nie trzeba wtedy przejmować się ewentualnością zbyt wczesnego obudzenia przez wschodzące Słońce. Jakie jeszcze korzyści niesie ze sobą zakup rolet zewnętrznych?

Rolety zewnętrzne a kwestia bezpieczeństwa

Rolety zewnętrzne zdecydowanie najbardziej kojarzą się z funkcjami zabezpieczającymi posesję przed ingerencją z zewnątrz i jest to oczywiście skojarzenie jak najbardziej uzasadnione. Pancerz nowoczesnych rolet wykonany jest z niezwykle trwałych stopów aluminium, wspartych na elastycznych lamelach. Taka konstrukcja sprawia, iż roleta zewnętrzna kompletnie niewrażliwa jest na próby jej wyłamania lub zniszczenia w żaden inny mechaniczny sposób. Dla większości niepożądanych gości, którzy z różnych przyczyn mogą chcieć dostać się do środka domu, jest to po prostu bariera nie do przejścia. Rolety antywłamaniowe wyprodukowane mogą zostać w wariancie klasycznym, czyli manualnym, elektrycznym oraz zasilanym przez baterię solarną.

Zdecydowanie warto kierować się w tym przypadku jakością, którą są w stanie zapewnić jedynie najbardziej renomowani producenci. Zdecydowanie zalicza się do nich firma M & S Bomir, która dzięki innowacyjnemu podejściu do projektowania stolarki okiennej, uchodzi obecnie za jedną z najlepszych firm w skali całego kraju. Wszyscy klienci mogą liczyć tutaj na rzetelne doradztwo oraz precyzyjną wycenę poszczególnych produktów.

Opracowanie:
Zielona Góra, Jagodowa 31
tel. 600 003 636
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz