Materiał Partnera

Jakie elementy najczęściej naprawiane są w silnikach Diesla?

Jakie elementy najczęściej naprawiane są w silnikach Diesla?

Silniki wysokoprężne nadal są niezwykle częstym wyborem kierowców. Doskonale sprawdzają się przede wszystkim w autach ciężarowych i dostawczych, gdzie wysoki moment obrotowy pozwala na sprawne poruszanie się załadowanym pojazdem. Cenią je sobie także kierowcy udający się w długie trasy – w takich warunkach popularny silnik Diesla wykazuje niewielkie spalanie oleju napędowego, co jest niewątpliwym atutem.

Różne konstrukcje

Silniki Diesla na przestrzeni lat zostały przez producentów zmodyfikowane w znacznym stopniu. Jest to związane nie tylko z wymaganiami samych kierowców, ale też restrykcjami związanymi z kwestiami ekologicznymi. Kultura pracy stała się jednym z priorytetów producentów aut z wysokoprężnymi jednostkami napędowymi, którzy powoli odchodzą od wykonywania silników wyposażonych w pompowtryskiwacze. Są one jednak nadal często spotykane w starszych pojazdach.

Ich naprawa to skomplikowany proces, który może być zrealizowany wyłącznie w profesjonalnym serwisie. Warsztat zajmujący się silnikami Diesla będzie w stanie zająć się także nowszymi konstrukcjami. To silniki z systemem common rail, w których występują odpowiednio zestrojone elektrowtryskiwacze. Ich naprawą zajmie się warsztat Ch.diesel System, który od wielu lat świadczy usługi serwisowe dla pojazdów z silnikami wysokoprężnymi. Obejmują one kompleksowe działania związane z niewłaściwym działaniem wtryskiwaczy – jakie dokładnie?

Doskonała praca silnika

Jednym z atutów specjalistycznych warsztatów zajmujących się wyłącznie silnikami Diesla jest możliwość kompleksowych napraw aparatury wtryskowej w takich jednostkach napędowych. Montaż i demontaż wtryskiwaczy, przeprowadzenie profesjonalnej diagnostyki oraz w razie potrzeby regeneracja pomp wtryskowych to zadania dla fachowców, którzy dysponują także odpowiednimi możliwościami technicznymi. W  takich warsztatach obsługiwane są nie tylko auta osobowe, ale też pojazdy o znacznie większej masie, np. ciężarówki, autobusy czy samochody dostawcze, w których najczęściej występują silniki Diesla.

Taka jednostka napędowa wyposażana jest najczęściej również w turbosprężarkę. Jej nieprawidłowe działanie przekłada się na znaczny spadek mocy silnika i związane z tym problemy przy poruszaniu się pojazdem, dlatego niezbędne jest przeprowadzenie profesjonalnej naprawy. Wyspecjalizowany warsztat wykonujący naprawy silników Diesla będzie w stanie przeprowadzić także regenerację turbosprężarki. To znacznie tańsze rozwiązanie niż zakup nowego podzespołu, dlatego warto przemyśleć jego realizację. Należy jednak pamiętać o wyborze odpowiedniego zakładu mechaniki pojazdowej.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz