Jaki kubek termiczny wybrać?

Jaki kubek termiczny wybrać?

Dobry kubek termiczny powinien być szczelny i długo trzymać ciepło. Byłoby idealnie, gdyby miał dużą pojemność i ciekawy nadruk lub wzór, który będzie cieszył nasze oczy podczas porannego spaceru do pracy. Szukasz idealnego kubka, w którym będziesz mógł zabrać gorący napój gdziekolwiek pójdziesz? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie i jak wybrać najlepszy model.

Z czego zbudowany jest kubek termiczny?

Kubek termiczny najczęściej wykonany jest ze stali nierdzewnej, która charakteryzuje się dużą wytrzymałością, przy jednoczesnym zachowaniu niskiej wagi. Posiada on podwójne ścianki, między którymi znajduje się pusta przestrzeń o niskim ciśnieniu - tak zwana próżnia techniczna. Dzięki temu napój, który w nim przechowujemy zachowuje swoją temperaturę. Dzięki odpowiednio zaprojektowanej konstrukcji kubka możemy cieszyć się zarówno ciepłymi, jak i zimnymi napojami. Taki gadżet sprawdzi się zarówno w drodze do pracy, jak i podczas weekendowej wycieczki za miasto.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kubek termiczny?

  • Pojemność - kubki termiczne są dostępne w różnych pojemnościach. Wybierając ten konkretny, warto zwrócić uwagę na ilość płynu, jaka się w nim zmieści. Pamiętajmy też, że mniejszy kubek krócej trzyma pożądaną temperaturę.
  • Rodzaj korka - niektóre kubki posiadają przycisk, który pozwala na otwarcie lub zamknięcie dostępu do napoku. Reguluje on przesłonę na ustniku - w pozycji otwartej możemy pić, w zamkniętej - bezpiecznie przenosić napój w plecaku. W innych modelach możemy spotkać zakrętkę, dzięki której możliwe jest łatwe napełnianie kubka i czyszczenie wnętrza.
  • Materiał - wybierając kubek, zwróćmy uwagę na materiał, z którego jest wykonany, a szczególnie na to, czego nie powinien on zawierać. BPA oraz ftalany to chemiczne substancje, które mogą przyczyniać się do zwiększenia ryzyka zachorowania na szereg przykrych w skutkach chorób. 
  • Cena - dla wielu z nas nie bez znaczenia jest też cena kubka termicznego. Najprostsze modele kupimy już za około 10 złotych. Profesjonalne kubki mogą jednak kosztować nawet 150-200 złotych! Pamiętajmy, że parametry kubka powinny być dostosowane do sytuacji, w której będziemy go najczęściej używać

Jaki kubek termiczny będzie najlepszy do samochodu?

Jeśli kubek termiczny często będziemy zabierać do samochodu, zwróćmy uwagę na to, czy pasuje on do uchwytu. Dół kubka powinien być wąski a korpus powinien mieć regularny kształt. Kubek termiczny do samochodu nie powinien mieć zbyt dużej pojemności, żeby za bardzo nie wystawał i utrudniał prowadzenie auta.

Bardzo ważne jest też to, aby dało się go obsługiwać jedną ręką. Model do auta powinien więc być wyposażony w przycisk lub inne rozwiązanie, które ułatwia odblokowanie zaworu. Plusem będzie również matowa powłoka, dzięki czemu kubek będzie dobrze leżał w dłoni i nie wyślizgiwał się, a także praktyczny dziubek ułatwiający picie w czasie jazdy.

Jaki kubek termiczny będzie najlepszy na co dzień?

Termokubek przydaje się także do zachowania temperatury kawy czy herbaty podczas spaceru do pracy czy podróży komunikacją miejską. Taki model kubka powinien mieć nieco inne cechy niż kubek samochodowy. Najważniejsze jest to, aby był szczelny. System zamykania i zawór powinny być tak skonstruowane, by zablokowany kubek można było bez strachu wrzucić do plecaka czy torebki.

Jeśli kubek termiczny zamierzamy wykorzystywać w drodze, raczej nie powinien być on zbyt duży - będziemy go w końcu obsługiwać jedną ręką. Plusem będzie z pewnością modny nadruk, grafika czy śmieszny napis, który umili nam drogę do pracy i będzie wyglądał modnie i elegancko.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz