Materiał Partnera

W jakie akcesoria do gotowania warto wyposażyć kuchnię?

W jakie akcesoria do gotowania warto wyposażyć kuchnię?

Kuchnia to nasze domowe laboratorium, w którym przygotowujemy potrawy, ale też dobrze się przy tym bawimy. Aby wykonanie nawet bardzo skomplikowanego dania było możliwe, przydadzą się akcesoria kuchenne. Jakich drobiazgów nie może zabraknąć w żadnej kuchni? Oto najważniejsze akcesoria do gotowania, bez których trudno wyobrazić sobie przyrządzanie niektórych potraw. Sprawdź, czy masz je wszystkie!

Akcesoria kuchenne do precyzyjnego odmierzania i dozowania surowców

Precyzyjne odmierzanie jest tajemnicą wyśmienitych dań. To właśnie proporcje składników decydują o smaku i konsystencji oraz o tym, czy starannie przygotowywane danie zjemy z przyjemnością.

W domu miłośników wszelkiego rodzaju makaronów nie może zabraknąć łyżki do odmierzania spaghetti – mówi przedstawicielka Polskiej Grupy Przedsiębiorców Polka. – To łyżka z ząbkowanymi krawędziami oraz otworem pośrodku. Służy on do odmierzania idealnej porcji spaghetti oraz odsądzania makaronu z wody. Ząbki z kolei sprawiają, że śliskie i długie nitki spaghetti łatwo się nabierają i nie spadają z łyżki. Ten drobiazg oszczędzi kuchennych akrobacji i irytacji, jakich nie brakuje, gdy zabieramy się za gotowanie i nakładanie spaghetti.

Łyżki do odmierzania spaghetti nie może zabraknąć w domu miłośnika kuchni włoskiej, ale nie samym makaronem żyje człowiek. Do dokładnego dozowania innych produktów możemy posłużyć się także różnego rodzaju naczyniami z miarką, szklankami ze wskazaniem pojemności czy łyżkami o odpowiednich rozmiarach. Często można je dostać w zestawie.

Oprócz odmierzania nie mniej ważny jest sposób dozowania. Ciasto będzie lżejsze i łatwiejsze w ugniataniu, gdy przesiejemy mąkę przez sitko. Do łatwego i szybkiego napełniania słoików czy butelek przydają się różnego rodzaju lejki. Kompleksowo wyposażona kuchnia to miejsce, w którym prace przebiegają szybko, czysto i z przyjemnością.

Akcesoria do gotowania – sprytne rozwiązania w Twojej kuchni

Odpowiednio dobrane i zastosowane akcesoria do gotowania sprawiają, że każdy może się poczuć w swojej kuchni jak profesjonalista. Gotowanie i podawanie do stołu wejdą na wyższy poziom, gdy zaopatrzysz się w drobiazgi, dzięki którym wykonasz pracę szybciej, zręczniej i z doskonałym efektem. Jedzenie powinno być nie tylko pyszne, ale też pięknie podane.

Do akcesoriów, które podnoszą jakość prac kuchennych, można zaliczyć m.in. silikonowy pędzelek. Nadaje się on do precyzyjnego natłuszczania patelni i blach, nawilżania mięsa podczas pieczenia oraz lukrowania czy glazurowania.

Przydatne są także różnego rodzaju noże, dzięki którym można szybko i idealnie równo pokroić bardziej wymagające produkty, takie jak np. żółty ser albo torty. Ciasta są szczególnie problematyczne. Ich konsystencja sprawia, że trudno się je kroi, za to łatwo uciekają podczas nabierania i przenoszenia na talerzyk. Dlatego warto mieć w zanadrzu przeznaczoną do tego łopatkę.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz