Materiał Partnera

Dobry worek na śmieci – czyli jaki?

Dobry worek na śmieci – czyli jaki?

Mogłoby się wydawać, że wybór worka na śmieci jest banalnie prosty, jednak na rynku istnieje wiele ich rodzajów, które różnią się między sobą nie tylko pojemnością, ale także kolorem, stopniem wytrzymałości, sposobem przenoszenia oraz materiałem, z jakiego zostały wyprodukowane. Na co zwracać uwagę, chcąc wybrać dobry worek na śmieci? Przede wszystkim musi on być pojemny, wytrzymały i wygodny w użytkowaniu.

Pojemność worków na śmieci

Tu mamy bardzo szeroki wybór, bo producenci oferują nam worki o pojemności między 5 a nawet 250 litrów. Pojemność to jeden z najważniejszych parametrów, jakie będziemy brać pod uwagę podejmując decyzję o zakupie. Im większy worek, tym więcej odpadów pomieści, ale pojemność musimy dopasować do naszych indywidualnych potrzeb, czyli np. wziąć pod uwagę ile osób mieszka w naszym domu i jak wiele odpadów generuje. Worek powinien być również dopasowany do pojemności naszego kosza na śmieci.

Rodzaje worków na śmieci

Jeśli chodzi o dostępne rodzaje worków, to pod uwagę bierze się tu przede wszystkim wygląd otworu oraz sposób zamykania worka. Klasyczny worek na śmieci nie ma żadnych udogodnień, które wpłynęłyby na jakość użytkowania, zazwyczaj jest to zwykły worek wykonany z folii, a co za tym idzie: jego cena jest najniższa.  Istnieją również worki z tzw. uszami, które wyglądem przypominają trochę reklamówkę na zakupy. Najbardziej praktyczne są worki wyposażone w taśmę ściągającą. Otwór takiego worka wykonany jest z dwóch warstw, między którymi znajduje się ściągacz. Zamknięcie worka za jego pomocą zapewnia bezpieczne przenoszenie śmieci, bez ryzyka, że coś z niego wypadnie. Jest to bardzo wygodny i higieniczmy produkt, jednak wiąże się to z jego wyższą ceną.

Materiały, z jakich produkuje się worki

Materiał, z jakiego powstał worek, jest bardzo istotny i należy zwracać na niego uwagę, ponieważ ma duży wpływ na wytrzymałość oraz przeznaczenie danego worka. Najpopularniejsze są worki foliowe – posiadają one różne grubości: od bardzo cienkich i mało wytrzymałych po grube i wzmacniane. Coraz częściej producenci decydują się na wypuszczanie na rynek biodegradowalnych worków na śmieci, które wykonywane są z tworzyw przyjaznych środowisku, dzięki czemu ulegają szybkiemu rozkładowi, nie powodując zanieczyszczeń gleby. Jednym z rodzajów worków biodegradowalnych są worki ekologiczne, które w 100% powstają z materiałów pozyskanych z recyklingu, co z pewnością ma pozytywny wpływ na nasze środowisko. Ekologiczne, biodegradowalne worki na śmieci można zakupić m.in. w sklepie internetowym firmy Optima.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz